KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÇOCUK MECLİSİ ÜYELERİ DÖNEM SONU TOPLANTISINI BEYŞEHİR'DE YAPTI

ÇOCUK MECLİSİ ÜYELERİ DÖNEM SONU TOPLANTISINI BEYŞEHİR'DE YAPTI

Konya Büyükşehir Belediyesi ve İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz iş birliğiyle yürütülen Medeniyet Okulu Projesi kapsamında hayata geçirilen Çocuk Meclisi'nde dönemin son toplantısı yapıldı. Çocuk Meclisi Proje Yarışması'nın kazananlarına ödüllerinin verildiği toplantı sonrasında öğrenciler, Konya Büyükşehir Belediyesi Beyşehir Atabey Gençlik Kampı'nda düzenlenen etkinliklerle bol bol eğlendiler.

Konya Büyükşehir Belediyesi Çocuk Meclisi Başkanı Talut Kerem Cengiz, yaptığı konuşmada yarışmanın düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederek Konya Büyükşehir Belediyesi Çocuk Meclisi'nin kendileri için benzeri görülmemiş bir tecrübe oluşturduğunu söyledi.

Konuşmaların ardından Çocuk Meclisi Proje Yarışması'nda ödüller verildi. Yarışmada;

- "Akıllı Duraklar" projesiyle Hüyük ilçemiz birinci,

- "Obezite İçin El Ele" projesiyle Selçuklu ilçemiz ikinci,

- "Dijital Muhafız" projesiyle Kadınhanı ilçemiz üçüncü,

- "Uçan Denetmenler" projesiyle Beyşehir ilçemiz dördüncü oldu.

Çocuk Meclisi Bilinçli Nesiller Yetiştirilmesine Katkı Sağlıyor

Meclis toplantısı sonrası dönem sonu etkinlikleri kapsamında Konya Büyükşehir Belediyesi Beyşehir Atabey Gençlik Kampı'na giden öğrenciler, birbirinden keyifli ve öğretici oyunlarla doyasıya eğlendi.

Konya Büyükşehir Belediyesi'nin Medeniyet Okulu Projesi kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle hayata geçirilen Konya Büyükşehir Belediyesi Çocuk Meclisi, başarılı, girişimci ve proje geliştirebilme yeteneğine sahip 6. ve 7. sınıf öğrencilerinden oluşuyor.

Çocuk Meclisi; öğrencilerin milli ve kültürel değerleri kavramalarını sağlayacak etkinlikler yürütmek, okullarda çevreye duyarlı bilinçli nesiller yetiştirilmesi sağlamak, şehrin sorunlarını araştırmak ve elde edilen sonuçları Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na sunmak amacıyla kuruldu.

24-05-202424-05-202424-05-202424-05-202424-05-202424-05-202424-05-202424-05-2024

Sarıyakup Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.