KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DİJİTAL ÇAĞIN OKURYAZAR BİREYLERİ PROJESİ AÇILIŞ PROGRAMI

TÜBİTAK 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Destekleme Programı kapsamında, Türkiye Radyo Televizyon Kurumu (TRT), Anadolu Ajansı (AA) ve Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) işbirliği ile Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından yürütülecek "Dijital Çağın Okuryazar Bireyleri" projesinin açılış programı, 21 Haziran 2019 tarihinde Konya Anemon Otelde gerçekleşti.
DİJİTAL ÇAĞIN OKURYAZAR BİREYLERİ PROJESİ AÇILIŞ PROGRAMI

Program, proje koordinatörü Hüseyin Sayın'ın bilgilendirme konuşması ile başladı. "Dijital Çağın Okuryazar Bireyleri" projesinin diğer TÜBİTAK 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Destekleme Programı kapsamında yürütülen çalışmalardan farklı olduğunu belirten Sayın, bu çalışmaların genelinin fen bilimleri alanında yapıldığını, bu projenin ise sosyal bilimler alanında olduğunu söyledi. Konuşmasında çalışmanın başvuru ve çağrı dönemleri hakkında da bilgi veren Sayın, 49 ilden 96 öğretmenin 8 gün sürecek bir eğitime katılacaklarını da ifade etti.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Seyit Ali Büyük de yaptığı konuşmada Dijital Çağın Okuryazar Bireyleri" projesinin önemine dikkat çekerek bu kapsamda verilecek eğitimlere katılmak üzere Konya'ya 49 farklı ilden gelen öğretmenleri ağırlamaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi.  TÜBİTAK gibi saygın bir kuruluş tarafından desteklenen bu projenin akademisyen ve öğretmenlerimizin katkıları ile iyi bir sonuç çıkaracağını, bu çalışmaların çocuklarımızı "bugüne uyandıracağını" ifade etti. Öğrencilerimizin böylece 21. yüzyıl becerileri başta olmak üzere, gelecek asırlara da uzanan bilgi, beceri ve donanımları kuşanacaklarını da sözlerine ekledi. Son olarak desteklerinden dolayı TÜBİTAK'a, TRT'ye, Anadolu Ajansına,  Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumuna, Valiliğimize, Konya Büyükşehir Belediyesine ve uzman akademisyen ile proje eğitmenlerine teşekkürlerini iletti.

Konya Vali Yardımcısı Mehmet Aydın da konuşmasına Sayın Valimiz Cüneyit Orhan Toprak'ın selamlarını ileterek başladı. Böyle bir eğitim faaliyeti içerisinde bulunuyor olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Aydın, Hz. Mevlana'nın "Dün dünde kaldı cancağızım, bugün yeni şeyler söylemek lazım" sözünü hatırlattı.  Bugünün dünyasında dijital ve sanal ortamda belli bir aşamaya ulaşmanın çok önemli olduğunu söyledi. Gelişen dünyaya adapte olabilmek için çağı yakalamak gerektiğini de ifade ederek "Dijital Çağın Okuryazar Bireyleri" projesinin çok önemli bir işlevi yerine getirdiğini sözlerine ekledi. Projenin hazırlanmasında ve yürütülmesinde emeği geçen herkese teşekkürlerini de iletti.

Programa Konya Vali Yardımcısı Mehmet Aydın ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Seyit Ali Büyük'ün yanı sıra İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Servet Altuntaş, akademisyenler ve 49 farklı ilden öğretmenler katıldı.

 

21-06-201921-06-201921-06-201921-06-201921-06-2019

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA //// EK BİNA Akabe Mahallesi, Demirsatan Sokak No 4 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.