KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

EBA DESTEK NOKTALARININ AÇILIŞI YAPILDI

Uzaktan eğitimle açılışı yapılan 2020/2021 eğitim öğretim yılı, TRT EBA TV üzerinden yayımlanan dersler ve öğrencilerimizin kendi öğretmenleri tarafından EBA web adresi üzerinden verdikleri canlı derslerle başlamıştı.
EBA DESTEK NOKTALARININ AÇILIŞI YAPILDI

Bakanlığımızın koordinesinde, ülkemiz genelinde internet erişimi ya da bilgisayar imkânı olmayan öğrencilerimizin canlı derslere katılabilmelerini sağlayabilmek amacıyla haftanın yedi günü hizmet verecek EBA Destek Noktalarının açılışı yapıldı.

Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk, Ankara Mamak Ahmet Kabaklı Ortaokulunda oluşturulan EBA Destek Noktasının açılışına katılarak oradan diğer illerimize online olarak bağlandı.

Uzaktan eğitime dair üretilen her çözümün yarınlarımızı şekillendirecek adımlar olduğunu belirten Sayın Bakanımız, MEB olarak çok kısa bir sürede çok önemli sonuçlar elde ettiklerini ifade etti. Konuşmasında EBA Destek Noktalarının mahiyetine dair bilgi vererek bu noktaların büyük bir eksiği kapatmış olacağını da vurguladı.  Daha sonra Muş, Adana, İstanbul ve Sivas illerine bağlanarak il yöneticileri ve öğrencilerle sohbet etti.

Sayın Bakanımızın katıldığı bu programa ilimizden de Karatay İMKB Gazi Mustafa Kemal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde oluşturulan EBA Destek Merkezinden katılım sağlandı.

Programa İl Milli Eğitim Müdürümüz Seyit Ali Büyük'ün yanı sıra Karatay İlçe Milli Eğitim Müdürü Sami Sağdıç ve İl Milli Eğitim Şube Müdürü Halim Yıldız da katıldı. Bugün itibariyle Konya'da 31 ilçe genelindeki eğitim kurumlarında 107 EBA Destek Noktasının oluşturulduğu ve bu sayının yapılan çalışmalarla hızla artırılacağı da ifade edildi.

02-09-202002-09-202002-09-202002-09-202002-09-202002-09-2020

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA //// EK BİNA Akabe Mahallesi, Demirsatan Sokak No 4 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.