KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

EBA İLE UZAKTAN EĞİTİM HIZ KESMEDEN YENİLENEREK DEVAM EDİYOR

EBA İLE UZAKTAN EĞİTİM HIZ KESMEDEN YENİLENEREK DEVAM EDİYOR

Ülkemizin tüm dünya ile eş zamanlı olarak mücadele ettiği yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını ile mücadele kapsamında okullarımızda Nisan ayında verilecek olan bir haftalık ara tatil 16-20 Mart 2020 tarihlerinde yapılmış, 23 Mart'tan itibaren de eğitime online olarak devam edilmesine karar verilmişti.

Milli Eğitim Bakanlığımızın öncülüğünde ve koordinesinde TRT ile işbirliği yapılarak ilkokul, ortaokul ve lise seviyelerine ayrı ayrı TRT EBA kanalları açılmış, belirlenen program çerçevesinde öğrencilerimize dersler verilmeye başlanmıştı. Ayrıca öğretmen, öğrenci ve velilerimiz de kendilerine tanımlanan şifrelerle eba.gov.tr adresinden hem dersleri takip edebilmekte hem de çeşitli materyal ve etkinliklere ulaşabilmektedir.

Süreç içerisinde öğrenci, öğretmen ve velilerimiz EBA'yı (Eğitim Bilişim Ağı) daha iyi tanımakta, sistemin sunduğu imkânlardan daha çok istifade etmektedirler.

 

Velilerimiz de Unutulmadı

EBA'nın son yeniliklerinden birisi olan ve TRT EBA TV'de yayımlanan, ilk konuğun Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk'un olduğu "Veli Kuşağı" programlarında da her gün bir uzman, sağlık, eğitim ve psikososyal alanlarda velilerimize yönelik seminerler vermektedir.

Evde daha çok vakit geçirdiğimiz bugünlerde, velilerimize de daha bilinçli bir ebeveyn olma yolunda yol gösterici nitelikte olan konuşmalar gerçekleştirilmektedir.

 

Eba Canlı Sınıf Uygulaması Hayata Geçti

EBA'nın bir başka yeniliği de LGS ve YKS'ye hazırlanan 8 ve 12'nci sınıf öğrencileri için yürürlüğe konan "EBA Canlı Sınıf" uygulaması oldu. Uygulama, 13 Nisan 2020 tarihi itibariyle hayata geçti.

Online olarak sınıf ortamındaki öğrencilerin kendi öğretmenleriyle ders işlemesi, derse katılmaları, anlık soru sormaları gibi pek çok özelliğin devrede olduğu uygulama sayesinde,  sanal olarak sınıf birlikteliği de oluşturulmaktadır.

Böylelikle LGS ve YKS'ye hazırlanan öğrencilerimizin merkezi sınavlara daha iyi hazırlanmaları ve duydukları sınav kaygısının azaltılmasına yönelik önemli bir adım da atılmış olunmaktadır.

Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Bakanlığımız tarafından sunulan bu önemli hizmetten, Konya'mızdaki öğrenci, öğretmen ve velilerimizin mümkün olan en yüksek derecede faydalanmaları gerektiğini ifade ediyor,  sağlık dolu günlerde, okullarımızda yüz yüze buluşmayı diliyoruz.

 

14-04-202014-04-2020

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA //// EK BİNA Akabe Mahallesi, Demirsatan Sokak No 4 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.