KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

EĞİTİM ROBOTLARI YARIŞMASI (WER) DÜNYA BİRİNCİSİ SELÇUKLU KAŞGARLI MAHMUT ORTAOKULU OLDU

15-16 Mayıs 2021 tarihlerinde gerçekleştirilen ve dünya geneli 500 binden fazla kişinin katılım sağladığı Dünya Eğitim Robotları Yarışmasında (WER)  Selçuklu Kaşgarlı Mahmut Ortaokulu öğrencileri, yazılım ve projeleriyle "Dünya Birincisi" olmaya hak kazandı.
EĞİTİM ROBOTLARI YARIŞMASI (WER) DÜNYA BİRİNCİSİ SELÇUKLU KAŞGARLI MAHMUT ORTAOKULU OLDU

Salgın döneminde çevrim içi yöntemle gerçekleştirilen yarışmada, WER Virtual konsepti ile her öğrencinin kendi ülkesinden katılımına imkân tanındı. Yarışmada ABD, Çin, İngiltere, Meksika gibi robotik alanında dünyada öncü olan ülkelerden seçkin öğrenciler de robotik ve yazılım yeteneklerini gösterdi.

Çok geniş bir yelpazeye sahip uluslararası nitelikteki bu yarışmada Konya'mıza ve ülkemize Selçuklu Kaşgarlı Mahmut Ortaokulu tarafından tarihi bir başarı kazandırıldı.

Diğer yarışmalardan farklı olarak yapılacak görevlerin yarışma günü açıklandığı Dünya Eğitim Robotları Yarışmasında, daha önceden yapılan tasarım ve kodlamaların yarışmada kullanılmasının da önüne geçilmiş oldu.  Başarılı olmak isteyen öğrencilerin, robotik alanında tasarım ve yazılım yeteneklerini o an ortaya koymak durumunda oldukları vurgulandı.

Selçuklu Kaşgarlı Mahmut Ortaokulu öğrencilerimiz, süre sınırlaması ve canlı yayın heyecanına rağmen ortaya koydukları bu tasarımla robotik laboratuvarı ve bilim eğitimi çalışmaları alanında da öncü bir rol üstlendiklerini ispat etmiş oldu.

Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak ülkemizin 2018 yılından beri katılım sağladığı bu yarışmada "2021 Yılı Dünya Birinciliği" başarısını şehrimize ve ülkemize yaşatan en başta yarışmaya katılan öğrencilerimize, öğrencilerimizi her daim destekleyen velilerimize, yaptıkları rehberlikle bu başarıda önemli bir paya sahip olan öğretmenlerimize, okul yöneticilerimize ve emeği geçen herkese teşekkürlerimizi iletiyoruz.

17-05-202117-05-202117-05-202117-05-202117-05-202117-05-2021

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA //// EK BİNA Akabe Mahallesi, Demirsatan Sokak No 4 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.