KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"EKOLOJİ ELÇİLERİ" PROJESİNİN AÇILIŞ PROGRAMI GERÇEKLEŞTİRİLDİİl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından TÜBİTAK 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Projesi kapsamında geliştirilen "Ekoloji Elçileri" projesinin açılış programı, 18 Ekim 2021 tarihinde Meram Mevlana Anaokulu bahçesinde gerçekleştirildi.

Çocuklarımızın okul öncesi dönemde çevre sorunlarına daha duyarlı, doğaya ve ekolojik sisteme karşı olumlu davranışlar geliştirebilen bireyler olarak yetiştirilmelerini amaçlayan projenin faaliyetleri, Meram Mevlana Anaokulu, Karatay Fetihkent Anaokulu ve Selçuklu Anaokulunun açık sınıf alanları ve Sille Tabiat Okulu atölyelerinde gerçekleştirilecek.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Seyit Ali Büyük, programda yaptığı konuşmada okul öncesi dönemde çocuklarımıza verilen eğitimin önemine dikkat çekti. Bu dönemde kazanılan bilgi ve davranışların, taşın üzerine yazı yazmak gibi kalıcı olacağını ifade etti. Özellikle bu yaşlarda çevre sorunları hakkında farkındalık oluşturmanın çok önemli olduğuna da vurgu yapan İl Müdürümüz, projenin hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür etti.

Programa İl Milli Eğitim Müdürümüz Seyit Ali Büyük'ün yanı sıra KTO Karatay Üniversitesi Çocuk Gelişimi Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Hatice Yalçın, Selçuk Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesinden Arş. Görevlisi Dr. Cengiz Çelik, eğitim yöneticileri ve öğretmenler katıldı.

18-10-202118-10-2021

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA //// EK BİNA Akabe Mahallesi, Demirsatan Sokak No 4 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.