KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ENGELLİLER HAFTASI MESAJI

ENGELLİLER HAFTASI MESAJI

Devlet ve milletimizin gerektiği gibi ilerleyebilmesi, engelli vatandaşlarımızın toplumsal hayatta daha etkin bir şekilde yer alabilmeleri, sosyal hayatın ayrılmaz bir parçası olduklarını hissedebilmeleri ve bu şuur içerisinde gerekli bilimsel ve kültürel faaliyetler içerisinde yer alabilmelerine bağlıdır.

Unutmamak gerekir ki onların hiçbir ayrıcalığa ihtiyaçları yoktur; bizden beklentileri, onları oldukları gibi kabul etmek, üretimde, yönetimde ve hayatın her noktasında onlarla omuz omza ilerlemek konusundaki kararlılığımızdır.

"İnsan"ı merkezine alan ve birlik ruhu içerisinde tüm engelleri gönül potamızda eritmeyi gaye edinen medeniyetimiz de bizlere bu bakış açısına sahip olmamız gerektiğini öğretir.

Ülkemizdeki ve dünyanın dört bir yanındaki engelli kardeşlerimizin  "engel tanımayarak" elde ettikleri nice başarı, geleceğin dünyasında onların daha çok söz sahibi olacaklarını bizlere göstermektedir.  

Bu duygu ve düşünceler içerisinde toplumumuzun en hassas meselelerinden biri olan engelli vatandaşlarımızla ilgili duyarlılığın artmasına vesile olması dileğiyle tüm engelli vatandaşlarımızın 'Engelliler Haftası'nı kutluyor, aileleri ve tüm sevdikleri ile birlikte huzur, mutluluk ve sağlık dolu bir hayat geçirmelerini diliyorum.

 

Seyit Ali BÜYÜK

 Konya İl Milli Eğitim Müdürü

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA //// EK BİNA Akabe Mahallesi, Demirsatan Sokak No 4 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.