KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ENGELLİLER HAFTASI MESAJI

ENGELLİLER HAFTASI MESAJI

Engelli olarak nitelenen bireylerin hayatımızın ayrılmaz bir parçası olarak bilimsel, sosyal, kültürel ve sportif sahalarda en etkin şekilde varlık göstermeleri, bir toplumu ilerilere taşıyacak esasların başında gelir.

Gerekli imkân ve fırsat tanındığı zaman engelli vatandaşlarımızın ne kadar önemli çalışmalar ortaya koyduklarına ve nice büyük başarının altına imza attıklarına her geçen gün yeni şahitlikler yaşıyoruz. Burada önemli olan, özel duruma sahip bu kardeşlerimize yaklaşımlarımızda bir engelin olmamasıdır. Unutmamak gerekir ki onları oldukları gibi kabul etmemek, özel durumlarını hayata katılımlarında bir engel olarak görmek ve bu yanlış hissiyatı onlara hissettirmek, kalplerde ve zihinlerdeki yer tutacak en büyük engeldir.

Bu noktadan hareketle onların hiçbir ayrımcılığa ihtiyacının olmadığı bilinciyle hareket etmeli, üretimden yönetime kadar hayatımızın tüm safhalarında en etkin şekilde söz sahibi olmaları için gayret göstermeliyiz.

10-16 Mayıs tarihleri arasında idrak edilen 'Engelliler Haftası'nı da engelli kardeşlerimizle ilgili hassasiyetin tekrar gündeme gelmesi ve bir farkındalık oluşturulması açısından önemli bir fırsat olarak değerlendiriyorum. Bu noktadaki toplumsal duyarlılığımızın artmasına da vesile olması dileğiyle tüm engelli vatandaşlarımızın 'Engelliler Haftası'nı kutluyor; aileleri ve tüm sevdikleri ile birlikte huzur, mutluluk ve sağlık dolu bir hayat geçirmelerini diliyorum.

 

Seyit Ali BÜYÜK

İl Millî Eğitim Müdürü

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA //// EK BİNA Akabe Mahallesi, Demirsatan Sokak No 4 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.