KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

FEN LİSELERİ MATEMATİK DERSİ ZÜMRE BAŞKANLARI KONYA´DA BULUŞTU

Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü ile Konya Büyükşehir Belediyesi arasında imzalanan Eğitimde İşbirliği Protokolü çerçevesinde, ülke genelindeki fen liseleri matematik dersi zümre başkanlarına yönelik düzenlenen Konya Bilim Merkezi programının açılış toplantısı, 02 Nisan 2019 tarihinde gerçekleşti.  
FEN LİSELERİ MATEMATİK DERSİ ZÜMRE BAŞKANLARI KONYA´DA BULUŞTU

Programın selamlama konuşmasını Konya Bilim Merkezi Genel Müdürü Ali Çetinkaya yaptı. Daha önce fizik ve kimya branşlarından öğretmenlerle burada toplantı yaptıklarını belirten Çetinkaya, şimdi de matematik öğretmenleri ile bir arada olduklarını belirterek iki günlük programın dolu dolu geçeceğine inandığını belirtti.

Daha sonra kürsüye çıkan Konya İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük de Konya´nın birçok noktadan önde bir şehir olduğunu söyledi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak üniversitelerle ve belediyelerle işbirliği içerisinde pek çok eğitim çalışmasını yürüttüklerini ifade etti. Konya Bilim Merkezinin de Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından TUBİTAK ile işbirliği içerisinde yapıldığını ve tüm Türkiye’nin hizmetine sunulduğunu söyleyerek programın verimli geçmesi temennisinde bulundu. 

Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Zekeriya Mızırak da yaptığı konuşmada, aynı zamanda Konya Bilim Merkezi Danışma Kurulu Üyesi olarak da görev yaptığını söyledi. Bilim Merkezi hakkında bilgi vererek burasının kendi klasmanında dünyanın sayılı merkezlerinden biri olduğunu ifade etti. Bilgiyi üretmenin ve teknolojiye çevirmenin önemini de belirten Mızırak, bu noktada öğrencilerimize gerekli eğitimin verilmesinin gerekliliğini vurguladı.

Programa Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Zekeriya Mızırak, Konya İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük ve Konya Bilim Merkezi Genel Müdürü Ali Çetinkaya’nın yanı sıra Ortaöğretim Genel Müdürlüğü Şube Müdürü Sebahattin Aytaş, Konya İl Milli Eğitim Şube Müdürü Nizamettin Doğan ve öğretmenler katıldı.

02-04-201902-04-201902-04-201902-04-201902-04-201902-04-2019

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA //// EK BİNA Akabe Mahallesi, Demirsatan Sokak No 4 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.