KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"GÜVENLİ BİR YARIN İÇİN GENÇ ZİHİNLERDE AFET BİLİNCİ EĞİTİMİ" BAŞLIYOR4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Destekleme Programı'nın 17. yılı 2023/1 çağrı dönemi kapsamında İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz yürütücülüğünde gerçekleştirilecek olan "Güvenli Bir Yarın İçin Genç Zihinlerde Afet Bilinci Eğitimi" projesi, 3 Haziran Pazartesi günü ortaokul 6 ve 7. sınıfta öğrenim gören 30 öğrencimizin katılımıyla başlıyor. 

3-8 Haziran 2024 tarihleri arasında gerçekleşecek proje; Konya Bilim Merkezi, AFAD Konya İl Müdürlüğü, Selçuk Üniversitesi, Konya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Genel Müdürlüğü ve Bahri Dağdaş Tarımsal Araştırmalar Merkezi Müdürlüğü iş birliğiyle gerçekleştirilecek.

Katılımcıların bilimsel olguları fark etmelerinin sağlanarak merak duygularının, araştırma, sorgulama ve öğrenme isteklerinin teşvik edilmesinin hedeflendiği projede afet türlerinden; deprem, yangın, kuraklık ve sel konularında etkinliklere yer verilecektir. 

Etkinlikler; Konya Bilim Merkezi, Sancak İtfaiye Merkezi, Bahri Dağdaş Tarımsal Araştırmalar Merkezi,  AFAD Konya İl Müdürlüğü ve Sille Tabiat Okulunda uygulamalı olarak gerçekleştirilecektir.

02-06-202402-06-2024

Sarıyakup Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.