KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

GÜVENLİ OKUL YOLLARI PROJESİ İLE ÖĞRENCİLERİMİZ OKULLARINA BİSİKLETLE VE GÜVENLE GİDİYOR

GÜVENLİ OKUL YOLLARI PROJESİ İLE ÖĞRENCİLERİMİZ OKULLARINA BİSİKLETLE VE GÜVENLE GİDİYOR

Konya Büyükşehir Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve İl Emniyet Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen "Güvenli Bisiklet Yolları" projesi ile okullarına bisiklet yolunu kullanarak bisikletleriyle giden öğrencilerimize, motorize polis ve zabıta ekipleri eşlik ediyor.

550 kilometre ile Türkiye'nin en uzun bisiklet yolu ağına sahip şehri olan ilimizde bisiklet kullanımının da çok yüksek olduğu gerçeğinden hareketle üretilen proje, öğrencilerimizin okul yolculuklarını daha güvenli hale getiriyor; ayrıca bisiklet kullanımı konusunda toplumsal farkındalık oluşturmaya da büyük katkı sunuyor.

Projede pilot okul olarak seçilen Selçuklu Kaşgarlı Mahmut Ortaokulu'na giden öğrencilerimize eşlik eden İl Milli Eğitim Müdürümüz Seyit Ali Büyük, projenin önemine vurgu yaparak okula ulaşım noktasında bisikletin çok ayrı bir yeri olduğunu söyledi. Konya'nın bu açıdan örnek bir şehir olduğunu da vurgulayarak projeye destek veren Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay'a, İl Emniyet Müdürü Engin Dinç'e ve velilerimize teşekkür etti.

Konya İl Emniyet Müdürü Engin Dinç de Konya'da 2022 yılını yaya ve bisiklet yılı olarak ilan edeceklerini belirterek okul güzergâhlarında ve bisiklet yollarında trafik kurallarına sürücülerimizin uyması noktasında bundan böyle daha titiz davranacaklarını ifade etti. Sürücülere, çocuklarımıza ve yayalarımıza karşı daha duyarlı olmaları konusunda çağrıda da bulunan Dinç, projede emeği geçen herkese teşekkür etti.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay da sadece okula giden değil; bisiklet kullanan tüm çocuklarımıza, bisiklet kullanan vatandaşlarımızın tamamına taşıt sürücülerimizin daha saygılı olması çağrısında bulundu. Çocuklarımızın bisikletle ve güvenli bir şekilde okullara ulaşımını sağlamanın öncelikleri olduğunu söyleyerek projenin önemine dikkat çekti. Ayrıca bisikleti bir ulaşım aracı olarak kullanan ve spor yapan bir nesil yetiştirmeyi de arzu ettiklerini belirtti. İl Milli Eğitim Müdürümüz Seyit Ali Büyük'e ve İl Emniyet Müdürü Engin Dinç'e de gösterdikleri hassasiyetten dolayı teşekkürlerini iletti.

Öğrencilerimiz ise hem bisikletleriyle hem de zabıta ve polislerimizin eşliğinde daha güvenli bir şekilde okullarına gidebildikleri için çok mutlu olduklarını ifade ettiler.

23-05-202223-05-202223-05-202223-05-202223-05-202223-05-202223-05-202223-05-202223-05-202223-05-2022

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA //// EK BİNA Akabe Mahallesi, Demirsatan Sokak No 4 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.