KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

HAVACILIK ALANINDAKİ MESLEKLERİN TANITIM SEMİNERİ

Milli Eğitim Bakanlığımızın koordinesinde, ülkemizde havacılık sektöründe faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri tarafından bu alandaki mesleklerin tanıtımının yapıldığı bir seminer düzenlendi. Seminer, 15 Ocak 2020 tarihinde Selçuklu Adnan Hadiye Sürmegöz Ortaokulunda gerçekleştirildi.
HAVACILIK ALANINDAKİ MESLEKLERİN TANITIM SEMİNERİ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Seyit Ali Büyük program öncesi yaptığı konuşmada meslek seçiminin önemine vurgu yaptı. Özellikle ortaokul sıralarından itibaren ilgi ve yeteneklerimize göre meslek seçmenin bizlere ileride daha mutlu bir hayat sunacağını da söyleyen İl Müdürümüz, meslek tanıtım seminerlerinin bu açıdan büyük önem ifade ettiğini söyledi. Havacılık sektöründeki mesleklerin "geleceğin meslekleri" arasında sayıldığını da belirterek bu alana dair bilgilerini öğrencilerimizle paylaşacak olan misafirlere de teşekkürlerini iletti.

Daha sonra havacılık sektörünün genel tanıtımı, pilotluk, kabin memurluğu ve uçak teknisyenliği ile ilgili sektör temsilcileri tarafından sunum yapıldı.

Daha sonra katılımcı öğrencilere hediye takdiminde bulunuldu.

Programa İl Milli Eğitim Müdürümüz Seyit Ali Büyük'ün yanı sıra İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Sakarya, havacılık sektöründe faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

15-01-202015-01-202015-01-2020

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA //// EK BİNA Akabe Mahallesi, Demirsatan Sokak No 4 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.