KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

HAYAT BOYU ÖĞRENME GENEL MÜDÜRÜ ALİ RIZA ALTUNEL KONYA DA

HAYAT BOYU ÖĞRENME GENEL MÜDÜRÜ ALİ RIZA ALTUNEL KONYA DA

20-30 Ağustos 2017 tarihleri arasında düzenlenen, Geçici Eğitim Merkezlerinde görev yapan Suriyeli öğretmenlerin Eğitici Eğitimi Semineri Değerlendirme Toplantısı Konya’da yapıldı.

Değerlendirme toplantısına Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Ali Rıza Altunel, Konya İl Milli Eğitim Müdür Vekili Servet Altuntaş, Geçici Eğitim Merkezlerinde görev yapan Suriyeli Öğretmenler katıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Ali Rıza Altunel yaptığı konuşmada, herkesin tatil yaptığı bir dönemde bu eğitime katılan öğretmenlerin eğitime verdiği önemden dolayı kendilerine teşekkür etti.

Altunel, ülkemizdeki Suriyelilerin Türkçe öğrenmelerinin önemine değinerek şunları söyledi: “Bu, evlatlarımızın eğitimi konusundaki hassasiyetinizin bir göstergesidir. Onun için hepinizi saygıyla sevgiyle selamlıyorum. Geldiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum. Geçici Eğitim Merkezlerinde çocuklarımıza çeşitli eğitimlerin yanında 15 saat Türkçe dersi de veriyoruz. Çocuklarımızın kitaplarını ücretsiz bir şekilde veriyoruz. Bu sene çok daha düzenli bir şekilde kitap vermeye devam edeceğiz. Geçici Eğitim Merkezleri, Suriyeli öğrencilerimizin eğitim sistemimize entegrasyonu için kurulmuş merkezlerdir.”

Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Ali Rıza Altunel zaman zaman yaşanan ufak çaplı gerginliklerin dış destekli fitne odakları tarafından çıkarıldığını ve buna dikkat edilerek kardeşlik hukukunun korunması gerektiğini ifade etti.

Altunel, sadece burada değil, burada eğitim alan öğretmenlerle Fırat Kalkanı bölgesinde de eğitimin kalkındırılması için çalışma yaptıklarını ve o bölgeye de yaklaşık beş bin öğretmen göndererek iki yüz bin Suriyeli çocuğun eğitimini sağlayacaklarını söyledi.

Toplantı öğretmenlerin sorularının cevaplanması ile sona erdi.

24-08-201724-08-201724-08-201724-08-201724-08-201724-08-201724-08-2017

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA //// EK BİNA Akabe Mahallesi, Demirsatan Sokak No 4 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.