KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"HAYDİ KONUŞ BAKALIM MÜNAZARA YARIŞMASI" İL FİNALLERİ HEYECANI BAŞLADIİl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Konya Büyükşehir Belediyesi ortaklığıyla yürütülen Medeniyet Okulu Projesi kapsamında düzenlenen "Haydi Konuş Bakalım Münazara Yarışması"nın il finalleri heyecanı, 22 Şubat 2022 tarihinde Mevlana Kültür Merkezi Sultan Veled Salonunda başladı. Bu aşamanın ilk yarışmacıları, Derebucak Çok Programlı Anadolu Lisesi ve Doğanhisar Anadolu İmam Hatip Lisesinden öğrencilerimiz oldu.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Seyit Ali Büyük yaptığı konuşmada "Milli Eğitim Bakanlığımızın stratejileri doğrultusunda, Konya Büyükşehir Belediyesi ile koordinasyon içinde çalışmalarımızı yürütüyoruz. Salgın sonrasında münazara yarışmasının yeniden başlaması bizim için çok önemli; kaybedeni olmayan bu yarışmada ilçelerinde finalist olan öğrencilerimizi ve onları hazırlayan öğretmenlerimizi tebrik ediyorum." dedi.

Konya programı çerçevesinde yarışmaya da katılan Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürümüz Halil İbrahim Topçu da yaptığı konuşmada "Konya, medeniyetin sembolü bir şehir. Büyükşehir Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünün koordinasyonu takdire şayan bir şekilde ilerliyor. Ortaöğretim Genel Müdürlüğü olarak sadece akademik başarıya değil aynı zamanda sosyal duygusal gelişime de çok önem veriyoruz. Bu minvalde, münazara çalışmaları ve yapılan projeler öğrencilerimize çok yönlü katkılar sağlıyor. Münazaranın okullarımızda kültür hâline gelmesi temennisiyle emeği geçen yönetici, öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik ederim." ifadelerini kullandı.

Yarışma, Ortaöğretim Genel Müdürümüz Halil İbrahim Topçu, İl Milli Eğitim Müdürümüz Seyit Ali Büyük, Konya Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Alper Oral, eğitim yöneticileri, öğretmenler ve öğrencilerin katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Yarışmayla öğrencilerimizi okumaya ve araştırmaya yöneltmenin yanı sıra saygı, empati, hoşgörü, dayanışma, sorumluluk gibi değerlerin günlük yaşam içinde davranışa dönüşmesine de katkı sunulması amaçlanıyor. 31 ilçedeki öğrencilere Konya'da aynı atmosferi paylaşıp toplum içinde kendilerini ifade edebilme imkânı veriyor. Öğrenci ve öğretmenleri ortak bir hedefin etrafında birleştirerek takım ruhunu geliştiren, 21. yüzyılın en önemli becerisi hâline gelen iletişimi kuvvetlendiren yarışma, farklı fikirlere saygı duymayı da sağlamış oluyor. 124 öğrenci, 62 danışman öğretmen ve yöneticilerin yer aldığı, geleneksel hâle gelen münazara yarışmasına Konya genelindeki 9, 10 ve 11. sınıf lise öğrencileri katılıyor.

Bugün başlayan sürecin sonucunda, 10 Mayıs 2022 tarihinde de il finali yapılacak ve il birincisi okulumuz belirlenecektir.

22-02-202222-02-202222-02-202222-02-202222-02-202222-02-202222-02-202222-02-202222-02-2022

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA //// EK BİNA Akabe Mahallesi, Demirsatan Sokak No 4 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.