KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

HAYIRSEVERİMİZDEN AÇIK SINIF UYGULAMASINA BÜYÜK DESTEK

Konya İnsan Mektebi Projesi Açık Sınıf Uygulaması kapsamında, hayırsever Eyüp Yaşamış tarafından Karatay Fevzi Çakmak Anaokulu bahçesinde oluşturulan açık sınıf alanı, farklı eğitim noktaları ile öğrencilerimize hizmet verecek.
HAYIRSEVERİMİZDEN AÇIK SINIF UYGULAMASINA BÜYÜK DESTEK

21 Eylül 2020 tarihi itibariyle aşamalı ve kontrollü bir şekilde başlayan yüz yüze eğitim, okullarımızda oluşturulan  açık sınıf alanları ile daha güvenli ve sağlıklı bir ortamda gerçekleştiriliyor. 

Her birisi özgün tasarımlarla oluşturulan ve öğrencilerimizin daha iyi ve daha güvenli bir ortamda eğitim almaları için oluşturulan açık sınıflara hayırseverlerimizin sunduğu katkılar da takdirleri üzerine topluyor.

Karatay Fevzi Çakmak Anaokulu bahçesine Hayırsever Eyüp Yaşamış tarafından yaptırılan ve ahşap malzeme ağırlıklı oluşturulan açık sınıf alanında, 24 Eylül 2020 tarihinde hayırseverimize teşekkür mahiyetinde bir plaket takdim töreni düzenlendi.

Okul Müdiresi Songül Karadağ İnan burada yaptığı konuşmada, pandemi döneminde açık alanların öneminin bir kez daha anlaşıldığını, bu anlamda okul bahçesine Konya İnsan Mektebi Projesi Açık Sınıf Uygulaması kapsamında açık sınıf alanı oluşturduklarını söyledi.

Hayırsever Eyüp Yaşamış da bugün bütün dünyanın çok farklı bir süreçten geçtiğini belirterek öğrencilerimizin bu süreçte eğitim öğretimden mahrum kalmamalarının gerekliliğini ifade etti. Karatay Fevzi Çakmak Anaokuluna böyle bir katkı sunmaktan duydukları memnuniyeti de sözlerine ekledi.

Karatay İlçe Milli Eğitim Müdürü Sami Sağdıç da İl Milli Eğitim Müdürümüz Seyit Ali Büyük'ün uzun zamandır açık sınıf uygulamasına büyük önem verdiğini ve bu noktada yapılan çalışmalara öncülük ettiğini söyledi. Öğrencilerimizin gülümsemeleri, daha iyi ve güvenli bir ortamda mutlu bir şekilde eğitim almalarının her şeyden önemli olduğunu vurgulayarak bu açık sınıf alanını yaptıran hayırsever Eyüp Yaşamış'a ve bu noktada gösterdiği hassasiyetten ötürü İl Müdürümüze teşekkürlerini iletti.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Seyit Ali Büyük de en kısa sürede yüz yüze eğitime geçmeyi temenni ettiklerini ifade ederek sözlerine başladı. Pandemi sürecinde öğrencilerimizin sağlıklı ve güvenli bir ortamda eğitim almalarının en önemli öncelikleri olduğunu belirterek bu doğrultuda Konya İnsan Mektebi Projesi kapsamında oluşturulan açık sınıf uygulamasına vurgu yaptı. Bugün itibariyle Konya genelinde 370 okulumuzda açık sınıf uygulamasının var olduğunu, bu sayının giderek artacağını da sözlerine ekledi. Okul bahçelerinin eğitim öğretimde daha faal bir şekilde kullanılmasının önemine değindi. Karatay Fevzi Çakmak Anaokulu bahçesine Hayırsever Eyüp Yaşamış tarafından çok güzel bir açık sınıf ortamı oluşturulduğunu söyleyerek hayırsever Yaşamış'a özellikle teşekkür ettiğini ifade etti. Bu davranışın diğer hayırseverlerimize de örnek olması temennisinde bulundu.

Daha sonra İl Milli Eğitim Müdürümüz Seyit Ali Büyük tarafından Hayırsever Eyüp Yaşamış'a plaket takdiminde bulunuldu.

24-09-202024-09-202024-09-202024-09-202024-09-202024-09-202024-09-202024-09-202024-09-202024-09-2020

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA //// EK BİNA Akabe Mahallesi, Demirsatan Sokak No 4 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.