KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

HİDROKON FİRMASI İLE İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü (Selçuklu Adil Karaağaç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi) ile Hidrokon Konya Hidrolik Makine San. ve Tic. Ltd. Şti. arasında; Mobil kaldırma ekipmanları sektörünün; üretim, servis ve bakım hizmetlerinde ihtiyaç duyduğu teknik insan gücünü, Elektrik-Elektronik Teknolojisi dallarında, yeni teknolojiye dayalı olarak yetiştirmek amacıyla iş birliği protokolü imzalandı.
HİDROKON FİRMASI İLE İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonunda düzenlenen imza törenine Konya İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder Gürsoy, Konya Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı aynı zamanda Hidrokon Konya Hidrolik Makine San. ve Tic. Ltd. Şti. Yönetim Kurulu Başkanı Memiş Kütükçü, okul yöneticileri ve çok sayıda basın mensubu katıldı.

Bu iş birliği protokolleri ile; ülkemizde meslekî ve teknik eğitim niteliğinin artırılması, öğrencilerinin eğitimleri sürecinde edindikleri bilgiyi beceriye dönüştürebilen, ürün geliştirebilen, bilimsel düşünebilen, girişimci ve rekabetçi bireyler olarak yetiştirilmesi, endüstriyel ve teknolojik gelişmelerin tanıtılması, sergilenmesi ve deneyimlerinin paylaşılması, sektörün ihtiyaç duyduğu ara elaman ve yetişmiş insan gücünün karşılanabilmesi için öğrencilerin ihtiyaç duyduğu eğitimleri sektörle işbirliği halinde almalarının sağlanması amaçlanmaktadır.

 

Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü daha önce de aşağıda listelenen kurum ve kuruluşlar ile işbirliği protokolleri imzalamıştı:

 

1-Mesleki Eğitim İşbirliği Protokolü  (Aykent Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi - Konya Büyükşehir Belediyesi -Konya Ayakkabıcılar Odası)

2-Mesleki Eğitim İşbirliği Protokolü (Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü - Otokoç Otomotiv Tic. ve San. A.Ş.)

3-Mercedes Benz Laboratuvarı (Konya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi - Mercedes-Benz Türk A.Ş.)

4-İşim Hazır Projesi (Konya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi - Konya Döküm Kümesi Derneği)

5-Mesleki Eğitim İşbirliği Protokolü (Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü - Koyuncu Fiat Yetkili Servisi)

6-Öğrencilerimiz Meslek Sahibi Oluyor Projesi (Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü - Konya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği)

7-Mesleki Eğitim İşbirliği Protokolü  (Selçuklu Mehmet Tuza Pakpen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi - Konya Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanlığı)

8-Mesleki Eğitim İşbirliği Protokolü (Huğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Huğlu Av Tüfekleri Kooperatifi)

9-Mesleki Eğitim İşbirliği Protokolü (Beyşehir-Üzümlü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi - Beyşehir Silah Sanayicileri ve İşadamları Derneği (BEYSİSAD)

10-Mesleki Eğitim İşbirliği Protokolü (DeFacto Parakende Ticaret A.Ş. - Karatay Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi)

11-Mesleki Eğitim İşbirliği Protokolü  (İMKB Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi - Konya Gastronomi Aşçılar ve Turizmciler Derneği (KOGAT)

12-Mesleki Eğitim İşbirliği Protokolü (Seydişehir Suğla Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi - Seydişehir-Bozkır-Ahırlı Yalıhüyük Kırmızı Et Üreticileri Birliği)

13-Mesleki Eğitim İşbirliği Protokolü (Selçuklu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi - Çelikel Tarım Makinaları Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi)

14-Mesleki Eğitim İşbirliği Protokolü (Selçuklu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi - Yıldız Pul Otomotiv A.Ş.)

15-Mesleki Eğitim İşbirliği Protokolü (Karatay Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi - AVVA Giyim)

 

 

24-01-201824-01-201824-01-201824-01-201824-01-201824-01-201824-01-2018

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA //// EK BİNA Akabe Mahallesi, Demirsatan Sokak No 4 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.