KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

10 KASIM ATATÜRK'Ü ANMA GÜNÜ ve ATATÜRK HAFTASI MESAJI

10 KASIM ATATÜRK'Ü ANMA GÜNÜ ve ATATÜRK HAFTASI MESAJI

Emperyalist güçlerin vatanın dört bir yanını işgal ettiği bir dönemde, aziz milletimizden aldığı güçle "Milli Mücadele"yi başlatan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, askerî alanlarda gösterdiği yüksek başarı ve devlet adamlığı ile sadece Türk dünyasının değil, bütün bir dünyanın saygıyla andığı büyük bir lider olmuştur.

Milli iradeyi her şeyin üstünde tutan, birlik ve beraberlik içerisinde ülkemizi her anlamda daha yetkin ve güçlü kılmayı gaye edinen Gazi Mustafa Kemal Atatürk, milletimizin öncüsü olarak 57 yıllık ömrüne çok büyük eserler ve hizmetler sığdırmıştır.

"En büyük eserim" dediği, yüzüncü yılını büyük bir gururla idrak ettiğimiz Türkiye Cumhuriyeti devletimiz, kurulduğu ilk günden bu yana her anlamda büyümeyi ve ilerlemeyi ilke edinmiş; sosyal, kültürel ve bilimsel çalışmalarda çok önemli yollar kat etmiş; adalet ve merhametten sapmayan anlayışıyla yeryüzündeki tüm mazlum ve mağdurların umudu haline gelmiştir.

Bu duygu ve düşünceler içerisinde, 10 Kasım 1938'de ebediyete irtihal eden devletimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü saygıyla anıyor; Milli Mücadelenin tüm şehit ve gazileri ile vatan, millet ve kutsal değerlerimiz için canlarını feda eden tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyorum.

 

Murat YİĞİT

Konya İl Millî Eğitim Müdürü

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.