KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

III. ULUSLARARASI PROJEDEN UYGULAMAYA EĞİTİM SEMPOZYUMU'NUN AÇILIŞ PROGRAMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

III. ULUSLARARASI PROJEDEN UYGULAMAYA EĞİTİM SEMPOZYUMU'NUN AÇILIŞ PROGRAMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

III. Uluslararası Projeden Uygulamaya Eğitim Sempozyumu (UPUES 2023), 07 Eylül Perşembe günü Ahmet Keleşoğlu Yerleşkesi Erol Güngör Konferans Salonunda yapılan açılış programı ile başladı.

Necmettin Erbakan Üniversitesi Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesi Müzik Öğretmenliği Ana Bilim Dalı Öğretim Görevlileri tarafından türkülerin icra edilmesiyle başlayan programın açılış konuşmasını,  Sempozyum Düzenleme Kurulu Başkanı İl Milli Eğitim Müdürümüz Murat Yiğit yaptı.

İyi bir eğitimcinin en önemli özelliğinin sürekli öğrenmesi, öğretmesi, çağını tanıması ve yaşadığı çağa dair söz söyleyecek nesiller yetiştirmesi olduğunu vurgulayan Müdürümüz, konuşmasında "Bu yıl üçüncüsünü düzenlemekte olduğumuz UPUES, bu açıdan çok önemli bilgi ve tecrübe paylaşım platformu olarak eğitimcilerimize sunulmuş özel bir alan olmuştur.  '3. Uluslararası Projeden Uygulamaya Eğitim Sempozyumu'nda sunulacak bildirilerin elektronik ortamda yayımlanacak olması da çalışmaların çok daha fazla muhataba ulaşmasına vesile olacaktır." dedi. UPUES 2023'ün düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti.

Sempozyum Düzenleme Kurulu Başkanı Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mürsel Biçer de yaptığı konuşmada, Necmettin Erbakan Üniversitesinin başarı çıtasının uluslararası alanda yükseliş gösterdiğini belirterek bu başarıda kurumlar arası iş birliğinin büyük önem taşıdığını ifade etti. UPUES'in de bu iş birliğinin bir sonucu olduğunu belirterek sempozyumun düzenlenmesinde emeği olan herkese teşekkür etti.

Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Cem Zorlu ise " Bir başkent daima başkenttir." sözüne atıfta bulunarak Konya'nın bu kimliğinden hareketle her geçen gün marka değerini artıran bir şehir olduğunu ifade etti. Dünyadaki genç üniversiteler arasında yapılan başarı sıralamasında Necmettin Erbakan Üniversitesinin önemli dereceler elde ettiğini vurguladı. UPUES 2023'ün düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

Konya Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Uzbaş da Konya'nın eğitim ve bilim tarihi konusunda çok önemli bir geçmişe sahip olduğunu vurgulayarak Büyükşehir Belediyesinin bu konuda yürütülen tüm çalışmalara destek verdiğini ifade etti; sempozyumun hayırlı olması temennisinde bulundu.

Valimiz Sayın Vahdettin Özkan ise konuşmasında eğitimin tüm sektörlerin gelişmesinde etkili bir role sahip olduğunu ifade ederek eğitim ve öğretim faaliyetlerinin önemine vurgu yaptı. Devletimizin bu noktada çok önemli proje ve faaliyetleri hayata geçirdiğini sözlerine ekledi.  Çok farklı alanlarda sunumlar yapılacak olan sempozyuma şehrimizin ev sahipliği yapıyor olmasından duyduğu memnuniyeti de dile getirerek UPUES 2023'ün verimli geçmesini temenni etti.

Açılış programına protokolün yanı sıra akademisyenler ve ülkemizin farklı şehirlerinde görev yapan öğretmenlerimiz de katılım sağladı.

07-09 Eylül 2023 tarihleri arsında devam edecek sempozyuma;  Erasmus, eTwinning, TÜBİTAK, TEKNOFEST, eğitim içerikli üniversite öğrenci projeleri, kalkınma ajansları ile kamu kurum ve kuruluşlarının desteklediği eğitimle ilgili projeler, öğretimde iyi örnekler, eğitimde iyi örnekler ve projelerle ilgili araştırmaların tema olarak kabul edilmesi kararlaştırıldı. 554 katılımcı tarafından 225 bildiri müracaatı yapılan sempozyumda, 178 bildiri sunulmaya hak kazandı. 3 günde, yüz yüze ve çevrim içi toplam 39 oturumla gerçekleştirilecek olan UPUES 2023'ün sunum ve tam metin dili Türkçe ve İngilizce olarak belirlendi.

07-09-202307-09-202307-09-202307-09-202307-09-202307-09-202307-09-202307-09-202307-09-2023

Sarıyakup Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.