KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ EĞİTİCİ EĞİTİMİ PROJESİ" İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDIİl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından hazırlanan ve MEVKA (Mevlana Kalkınma Ajansı) tarafından kabul edilen "İklim Değişikliği Eğitici Eğitimi Projesi" işbirliği protokolü imza töreni, 07 Şubat 2022 tarihinde gerçekleştirildi.

İlimizde görev yapan ve Türkçe, Hayat Bilgisi, Sosyal Bilgiler ve Fen Bilgisi derslerine giren öğretmenlere yönelik gerçekleştirilecek eğitimle öğretmenlerimizin iklim değişikliği konusunda bilgi ve becerilerini geliştirmelerine imkân tanınacak. 4 alandan toplam 100 öğretmene verilecek bu eğitim,  günde 6 saat olmak üzere 5 gün sürecek.

"İklim Değişikliği Eğitici Eğitimi Projesi" ile öğretmenlerimizin ders dışı eğitimler ve danışmanlık yoluyla yeni nesillerin girişken, sorunları analiz edebilen, bu sorunlara pratik çözümler üretebilen ve geleceğin girişimcileri olarak yetişmelerine katkı sunulması amaçlandı.

Proje kapsamında Mevlana Kalkınma Ajansında gerçekleştirilen imza töreni, Konya Milletvekilimiz Halil Etyemez'in katılımlarıyla, İl Milli Eğitim Müdürümüz Seyit Ali Büyük ve MEVKA Genel Sekreteri İhsan Bostancı tarafından imzalandı.

Milletvekilimiz Halil Etyemez, İl Müdürümüz Seyit Ali Büyük ve MEVKA Genel Sekreteri İhsan Bostancı bu önemli projenin önemine değinerek hayırlı olması temennisinde bulundu.

07-02-202207-02-202207-02-2022

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA //// EK BİNA Akabe Mahallesi, Demirsatan Sokak No 4 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.