KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAVUNMA SANAYİ MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSELERİMİZDE İNCELEMELERDE BULUNDU

İl Milli Eğitim Müdürümüz Seyit Ali Büyük, Beyşehir ilçemizi ziyaret ederek bir dizi incelemelerde bulundu.
İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAVUNMA SANAYİ MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSELERİMİZDE İNCELEMELERDE BULUNDU

İl Milli Eğitim Müdürümüz Seyit Ali Büyük, 06 Ağustos 2021 tarihinde gerçekleşen programında ilk olarak Beyşehir Kaymakamı Yusuf Özdemir ve Beyşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Konuk'u ziyaret etti. Yapılan ziyaretlerde ilçe düzeyinde yürütülen eğitim çalışmaları üzerine istişarelerde bulunuldu.

İl Müdürümüz daha sonra Beyşehir Üzümlü Savunma Sanayi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Huğlu Savunma Sanayi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret ederek yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Üzümlü Savunma Sanayi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Bülent İmri tarafından proje kapsamında üretmeyi hedefledikleri silah modelinin tanıtımı yapıldı.

Huğlu Savunma Sanayi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü İbrahim Sümbül ise döner sermaye kapsamında üretimi yapılan silah parçaları ile ARGE kapsamında geliştirilen silah modeline dair bilgiler verdi.

Ziyaret ettiği okullarda hazır bulunan öğrencilerle ve öğretmenlerle sohbet eden İl Milli Eğitim Müdürümüz Seyit Ali Büyük, yerli ve millî savunma sanayimizin gelişmesinin ve lise döneminden itibaren gençlerimizin bu konuda da kendilerini geliştirmelerinin önemine değindi. Okullarımız bünyesinde yapılan çalışmaların büyük önem ve kıymet ifade ettiğini belirterek bu okullarımızın kendilerini çağın gereklerine ve gelişmelerine uygun bir şekilde daha çok geliştirmeleri gerektiğini söyledi. Yürütülen çalışmalarda emeği ve desteği olan okul yöneticisi, öğretmen ve öğrencilere teşekkür etti.

08-08-202108-08-202108-08-202108-08-202108-08-202108-08-202108-08-2021

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA //// EK BİNA Akabe Mahallesi, Demirsatan Sokak No 4 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.