KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜMÜZ ve NECMETTİN ERBAKAN ÜNİVERSİTESİ ARASINDA SOSYAL, KÜLTÜREL ve BİLİMSEL İŞBİRLİĞİ "UNİVEROKUL" PROTOKOLÜ İMZALANDI

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Necmettin Erbakan Üniversitesi arasında sosyal, kültürel ve bilimsel işbirliği "UniverOkul" Protokolünün imza töreni, 09 Ekim 2019 tarihinde Konya Valiliği toplantı Salonunda gerçekleşti.
İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜMÜZ ve NECMETTİN ERBAKAN ÜNİVERSİTESİ ARASINDA SOSYAL, KÜLTÜREL ve BİLİMSEL İŞBİRLİĞİ

3 yıl geçerli olacak protokol, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz bünyesindeki okulların ihtiyaç duyabileceği mesleki gelişim eğitimleri, eğitim süreçlerinin değerlendirilmesi, seminer ve projelerin nitelik yönünden geliştirilmesi, eğitim-öğretim desteği sağlanması, öğrencilerin üniversitenin akademik ve araştırma birimlerini ziyaret etmesi, üniversite öğretim üyeleri tarafından ilgili okullardaki öğrencilere dersler verilmesi, bilimsel çalışmaların geliştirilmesi, ulusal veya uluslararası kaynaklardan finanse edilmek üzere ortak proje önerileri hazırlanması ve öğretmenlere yönelik ilgili enstitüler tarafından imkânlar dâhilinde lisansüstü kontenjanlar oluşturulmasını kapsıyor.

Protokol imza töreninde konuşma yapan Sayın Valimiz Cüneyit Orhan Toprak, köklü bir üniversite olan Necmettin Erbakan Üniversitesi ile 450 bini aşkın öğrenci ve 32 bini aşkın öğretmeni bünyesinde barındıran büyük bir kurum olan İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan bu protokolle tarafların pek çok imkândan faydalanacaklarını vurguladı ve hayırlı olsun temennisinde bulundu.

Sayın Valimiz Cüneyit Orhan Toprak'ın onayları ile yürürlüğe giren protokolü taraflar adına Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cem Zorlu ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Seyit Ali Büyük imzaladı.

09-10-201909-10-201909-10-201909-10-201909-10-2019

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA //// EK BİNA Akabe Mahallesi, Demirsatan Sokak No 4 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.