KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜMÜZCE PLANLANAN OPTİK OLUŞTURMA, OKUMA VE ANALİZ YAZILIMI KULLANIM KURSLARI BAŞLADI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜMÜZCE PLANLANAN OPTİK OLUŞTURMA, OKUMA VE ANALİZ YAZILIMI KULLANIM KURSLARI BAŞLADI

Her Nesil Öğretmen Akademisi kapsamında öğretmen yeterliliklerini arttırmak amacıyla Müdürlüğümüzce planlanan, Bakanlığımız tarafından Öğretmen Yetiştirme Genel Müdürlüğü hizmet içi eğitim kurslarına dâhil edilen Optik Oluşturma, Okuma ve Analiz Yazılımı Kullanım Kursu eğitimlerimiz başladı.

İlimizde yapılacak destekleme ve yetiştirme kursları sınavları ile ortak sınavlarda kullanılacak optik formların okunmasında destek olacak öğretmenlerin eğitimine yönelik düzenlenen kursun ilki, 13 Kasım 2023 Pazartesi günü Selçuklu Halk Eğitimi Merkezi Toplantı Salonu'nda yapılmaya başlandı. Kursta alınan eğitimlerin ardından kursa katılan öğretmenlerimiz, optik okuma cihazlarına ihtiyaç duymadan okulunda veya ilçelerinde optik formları oluşturmayı, okumayı ve analiz etmeyi öğrenerek ortak sınavlar yapabilecekler. Bu eğitimle öğretmenlerimiz, verilerin en doğru şekilde oluşturulmasına katkı sağlayacaklar.

Her grup için hafta içi 5 gün yapılacak uygulamalı eğitimler, 31 ilçeden gönüllü öğretmenlerin katılımıyla gerçekleştirilecek.

16-11-202316-11-202316-11-202316-11-2023

Sarıyakup Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.