KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali BÜYÜK’ün Göreve Başlama Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali BÜYÜK’ün Göreve Başlama Mesajı

Doğal güzellikleri, köklü geçmişi ve yenilikçi yüzü ile eğitim şehri olan Konya’mızda İl Milli Eğitim Müdürü olarak göreve başlamanın bahtiyarlığını yaşıyorum. Mevlana’nın, Şemsi Tebrizi’nin hoşgörü ikliminde eğitime hizmet edecek olmanın heyecanını hissediyorum.

Kültürel geçmişi ve tarihi birikimi ile ülkemizin göz bebeği, medeniyetimizin kadim değerlerinin taşıyıcısı Konya’nın eğitim yöneticisi olmak büyük bir onurdur. Benden önce şehrimizde eğitim ve kültür alanında çalışmış ve emeği geçmiş, başta il milli eğitim müdürlerimiz olmak üzere tüm eğitim çalışanlarına şükranlarımı sunarım. Öğretmen, müdür yardımcısı, okul müdürü, il milli eğitim müdür yardımcısı olarak eğitimin her kademesinde hizmet üretmeye çalışan bir eğitim neferi olarak, Konya’mızda eğitim müesseselerimizi ve talebelerimizi, yeni ve yenilenen bir anlayışla, hep birlikte 2023 vizyonuna taşımanın mücadelesini vereceğiz.

Öğrencilerimizi; güçlü Türkiye’nin hizmetkârı, çağın gerektirdiği temel teknoloji ve bilimsel yeterliliklerini geliştirmiş, evrensel değerleri tanıyan, her bakımdan sağlıklı nesiller olarak yetiştirmek temel görevimizdir. Mevlana Celaleddin Rumî’nin pergel metaforunda ifadesini bulan “bir ayağı kültürel-manevi değerlerine sabit, diğer ayağı dünyayı dolaşabilen” bir nesil, Bakanlığımızın 2023 Vizyon Belgesinde ifade edilen temel hedefler ile geleceğimize katkı sunacaktır.

Hiçbirimizin hepimiz kadar akıllı ve güçlü olmadığını biliyorum. Konya’mızın tecrübeli ve nitelikli eğitim kadrolarının hedeflerimizi gerçekleştirmede milletimize sunacağı katkı paha biçilemez olacaktır. İhmal edilebilecek bir tek öğrencimiz olmadığı gibi birikimi ve yetenekleri göz ardı edilebilecek bir tek öğretmenimiz yoktur. Düşüncelerimiz ve anlayışlarımızdaki farklılıklar, ülkemiz ve milletimiz için üreteceğimiz hizmetin kalitesini artırmayı sağlayacak renkler olarak görülmelidir. Birlikte yapmaya çalışacağımız eğitim resminin güzelliği, renklerin ahengi ile doğru orantılı olacaktır. Bu bilinç ile kadim değerlerine bağlı, 21. Yüzyılın neslini birlikte yetiştirmek için tüm eğitim paydaşlarımızın desteğinin yanımızda olduğunu bilmek bize güç veriyor.   Bizler; Büyük Türkiye’nin bir parçası olduğumuzu unutmadan, Bakanlığımızın eğitim vizyonu çerçevesinde, yerel değerlerimize saygılı, inovasyona dayalı yenilikçi bir anlayışla, çözüm odaklı, istişareye dayalı bir yönetim sergileme gayreti içinde olacağız.

Zamanın değerinin şuuru ile öğretmenlerimiz fedakârlığı ve eğitim yöneticilerimizin çabaları sayesinde Konya’mızı eğitim-öğretim ve kültür alanında daha ileri noktalara taşıyacağımıza inanıyorum. Anadolu’daki ilk başkentimiz, eğitim şehri Konya’mızın mutlu insan, mutlu toplum yetiştirme hedefini gerçekleştirerek, Cumhuriyetimizin 100. Yılında, 2023 vizyonunu geliştirmeye birlikte katkı sunacağız.

Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevini büyük bir özveri ve gayret ile ifa ederek, şehrimizin eğitim tarihimizde ve gönlümüzde,  müstesna makamı âli olan Sayın Mukadder Gürsoy Bey’e eğitim camiamız adına şükranlarımı sunarım.

Bu duygularla şahsıma gösterilen güvenden dolayı; Bakanlığımız yöneticilerine şükranlarımı sunuyorum. Eğitim hedeflerimize sunacakları katkı ve destekleri için şimdiden, üniversitelerimize, kamu kurum ve kuruluşlarımıza, sivil toplum örgütlerimize teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum.

 

                                                                                                 Seyit Ali BÜYÜK            

Konya İl Milli Eğitim Müdürü

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA //// EK BİNA Akabe Mahallesi, Demirsatan Sokak No 4 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.