KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ MURAT YİĞİT'İN GÖREVE BAŞLAMA MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ MURAT YİĞİT'İN GÖREVE BAŞLAMA MESAJI

Eğitim ve kültür şehri olma unvanını her daim üzerinde taşımış, tarihimizin en kadim şehirlerinden biri olan Konya'mıza İl Milli Eğitim Müdürü olarak hizmet etmek üzere göreve başlamış bulunuyorum.

Hz. Mevlana, Şems-i Tebrizî, Sadrettin Konevî,  Nasrettin Hoca ve daha nice önemli isme kucak açmış, Selçuklu payitahtı olan bu şehirde eğitim öğretimi daha ilerilere taşımanın gayreti içerisinde olacağımızı belirtmek isterim.

Hoşgörü ve ilmin şehrin kimliğini inşa ettiği Konya'da, Hz. Mevlana'nın pergel metaforunda olduğu gibi bir ayağı kendi medeniyetimizde sabit, diğer ayağı ile tüm dünyayı tanıyan bir neslin yetişmesi, en büyük gayemiz olacaktır.

Ahmet Hamdi Tanpınar'ın "Bir başkent, daima başkenttir." sözünde de saklı olan o hakikatten yola çıkarak Konya'nın kültürel ve tarihsel misyonuna yakışan bir anlayış içerisinde bu kadim şehre hizmet etmeyi hedefliyoruz.

Nitekim ilmin en derin, sanatın da en zarif örneklerini bağrında diri bir şekilde yaşatan Konya'mız, bundan önce olduğu gibi bundan sonra da ülkemizi ve gönül coğrafyamızı yüceltecek çok büyük değerler yetiştirecektir.

Konya'da nice güzel eğitim çalışması ve projelerin altına imza atan, kendini en iyi şekilde yetiştirmiş, millet ve memleketine faydalı olmayı en ulvî vazife bilmiş meslektaşlarımla daha büyük işler başaracağımıza inanıyorum.

Tarihimizden aldığımız güç ve sorumluluk duygusu içerisinde şehrimizin eğitimine, yönetici, öğretmen, öğrenci ve velilerimizle birlik ve beraberlik ruhu içerisinde katkı sunacağız. Eğitimin adına gösterilen en küçük gayretin geleceğe atılan büyük bir adım olduğu bilinciyle vazifemizi yerine getireceğiz.

Bu duygu ve düşünceler içerisinde öncelikle şahsıma bu önemli vazifeyi tevdi eden Milli Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer'e şükranlarımı arz ediyorum.

3 yılı aşkın bir süredir Konya'da İl Milli Eğitim Müdürü olarak görev yapan Seyit Ali Büyük'e yaptığı önemli çalışmalardan dolayı teşekkür ediyor; Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevinin hayırlı olması temennisinde bulunuyorum.

Yeni görevimizin şahsım ve Konya'mızın eğitim camiası adına hayırlı olmasını diliyorum.

 

Murat YİĞİT

Konya İl Millî Eğitim Müdürü

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA //// EK BİNA Akabe Mahallesi, Demirsatan Sokak No 4 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.