KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SEYİT ALİ BÜYÜK'ÜN LGS MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SEYİT ALİ BÜYÜK'ÜN LGS MESAJI

İdeal ve hedeflerini doğru belirlemiş tüm öğrencilerimizin iyi ve yerinde bir akademik eğitim alması, hayatları boyunca mutlu ve huzurlu bir mesleği icra etmelerini de sağlayacak hayatî bir husustur.

Nitekim eğitim öğretimin en önemli amaçlarından biri de yaptığı işte mutlu ve başarılı bireylerin yetişmesini sağlamaktır.

Bu açıdan eğitim sistemimiz içerisinde yer alan merkezi sınavlarda öğrencilerimizin gösterecekleri başarı, gelecekte onları nasıl bir hayatın beklediği sorusunun da habercisi olacaktır.

Salgın döneminin şartları, okullarımızda eskiden olduğu gibi yüz yüze eğitimin olmasına engel olmuşsa da Milli Eğitim Bakanlığımızın öncülüğünde yapılan tüm çalışmalar, öğrencilerimizin bu dönemi mümkün olan en verimli şekilde geçirmeleri üzerine planlanmıştır. Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında merkezi sınava girecek 8. Sınıf öğrencilerimiz için süreç ayrı bir hassasiyetle yürütülmüştür.

Bütün gayemiz, böylesine zorlu bir dönemde verilen emeklerin karşılığının yapılacak merkezi sınavlarda da hakkıyla alınmasıdır.

Bu duygu ve düşünceler içerisinde, Konya'daki öğrencilerimiz başta olmak üzere 06 Haziran 2021 tarihinde iki farklı oturumda gerçekleştirilecek Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezi sınava girecek tüm öğrencilerimize başarılar diliyor, hedeflerine ve ideallerine ulaşacakları bir eğitim hayatı geçirmelerini temenni ediyorum.

 

Seyit Ali BÜYÜK

İl Millî Eğitim Müdürü

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA //// EK BİNA Akabe Mahallesi, Demirsatan Sokak No 4 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.