KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SEYİT ALİ BÜYÜK'ÜN VEDA MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SEYİT ALİ BÜYÜK'ÜN VEDA MESAJI

Konya, cihanşümul bir tasavvurun, hoşgörünün müstesna şehri. Taşıdığı derin tarihî geçmişi ile pek çok kültür ve medeniyete beşiklik etmiştir. Tarih öncesi çağlardan bu yana var. Hz. Mevlâna, Şems, Sadreddin Konevi gibi nice önderle manevi iklimini oluşturmuş.

İnsan küçük bir şehir, şehir büyük bir insandır. İnsan, şehri imar edip imar ettiği şehrin ürünü olma yolunda bir yolculuktadır. Bu yolculukta insanın en samimi yoldaşı onu menzile ulaştıracak olan ilimdir. İlim yolculuğunun asıl gayesi, insanı tabiatına uygun olarak huy ve ahlak yönünden üstün nitelikli kimse yapmaktır. Hz. Mevlâna'nın eğitim öğretisinde olduğu gibi, her insan bir cevherdir ve işlenirse mücevher olur.

3 yılı aşkın bir zamandır bu yolculukta birlikte yol aldık. Konya'nın ikliminde hazinelerimizin hakkıyla boy vermesi için büyük gayret gösterdik. Konya İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak hakikat yoluna düşerken ürettiğimiz ve yürüttüğümüz tüm çalışmaların özüne "Gönlüne dokunamadığımız bir kişi bile kalmayana kadar çalışmalarımız devam edecek." anlayışını yerleştirdik. Birlikte hareket etmek büyük önem arz ediyor. Eğitimin bütün bileşenleri arasındaki iş birliği ve dayanışma ile toplumsal bütünleşmeye, değişim ve dönüşüme katkı sağlamaya çalıştık. Kamu kurum ve kuruluşları, yerel yönetimler, hayırseverler, üniversiteler, sivil toplum örgütleri, yönetici, öğretmen, öğrenci ve velilerimizle topyekûn bir dayanışma içerisinde olduk. Zamanı ve mekânı paylaştığımız, yükümüze omuz veren herkese şükranlarımı sunarım.

"İnsan yaşadığı yere benzer/ O yerin suyuna, o yerin toprağına benzer."

Şehrimizin eğitim tarihinde, müstesna bir makamda bulunmak nasip oldu. Doğduğum topraklara, Konya'mıza hizmetle müşerref kıldığı için Rabb'ime hamd ediyorum. Her bitiş yeni bir başlangıçla geliyor. Konya'mızın çocuklarını sizlere emanet ediyorum.

Millî Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer'in öncülüğünde yürütmekte olduğumuz eğitim hizmeti vazifemize Hatay gibi medeniyetlerin beşiği olan bir şehirde devam edecek olmanın heyecanını yaşadığımı da belirtmek istiyorum. Allah, yâr ve yardımcımız olsun.

Bu duygu ve düşünceler içerisinde Konya'mıza birlikte hizmet etme imkânı bulduğum Valimiz Sayın Vahdettin Özkan'a, milletvekillerimize, Büyükşehir Belediye Başkanımıza, kaymakamlarımıza, ilçe belediye başkanlarımıza, STK'lerimize, çalışma arkadaşlarıma ve ilçe millî eğitim müdürlerime gönülden teşekkürlerimi sunuyor; Konya'mızın yeni İl Millî Eğitim Müdürü Murat Yiğit'e görevinde başarılar diliyorum.

 

Saygı, sevgi ve muhabbetle hoşça kalın...

Seyit Ali BÜYÜK

Konya İl Millî Eğitim Müdürü

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA //// EK BİNA Akabe Mahallesi, Demirsatan Sokak No 4 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.