KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZÜN LGS MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZÜN LGS MESAJI

Eğitim öğretimin en önemli hedeflerinden biri de kendiyle barışık, yapmakta olduğu mesleği özümseyerek icra eden ve işini yapmaktan dolayı mutlu olan bireyler yetiştirmektir.

Öğrencilerimizin önlerine koydukları hedeflere ulaşmalarının en öncelikli şartlarından biri de akademik anlamda yapılan sınavlarda başarılı olmalarıdır. Onların bu noktada gösterecekleri başarı, tüm hayatlarını etkileyecek, gelecekte kendilerini bekleyen hayatın da habercisi olacaktır.

Bütün dünya ile eş zamanlı olarak mücadele ettiğimiz koronavirüs salgını ve ardından yaşadığımız pandemi süreci, LGS (Liselere Geçiş Sistemi) kapsamındaki merkezi sınavla ilgili de bazı farklı adımların atılmasına sebep olmuştur. Ancak Milli Eğitim Bakanlığımızın öncülüğünde gerçekleştirilen tüm değişiklikler, öğrencilerimizin lehine olan; onların en ufak bir olumsuzluğu yaşamalarına imkân tanınmaması için atılmış adımlar olmuştur. Bu sebeple öğrencilerimizin ve velilerimizin içlerinin rahat olmasını özellikle istirham ediyorum.

Bu duygu ve düşünceler içerisinde 20 Haziran 2020 tarihinde iki farklı oturumda gerçekleştirilecek Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezi sınava girecek Konya'daki öğrencilerimiz başta olmak üzere, tüm öğrencilerimize başarılar diliyor, kendilerine hedeflerine ve ideallerine ulaşacakları bir eğitim hayatı diliyorum.

 

Seyit Ali BÜYÜK

Konya İl Milli Eğitim Müdürü

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA //// EK BİNA Akabe Mahallesi, Demirsatan Sokak No 4 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.