KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MÜDÜRÜMÜZ MURAT YİĞİT BAŞKANLIĞINDA "BAŞARMAYA HAZIRIM" PROJESİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

İL MÜDÜRÜMÜZ MURAT YİĞİT BAŞKANLIĞINDA

Bakanlığımız tarafından bu yıl uygulanacak olan "Dilimizin Zenginlikleri" projesi ve Müdürlüğümüz tarafından uygulanmakta olan "Başarmaya Hazırım" projesinin ortak hedefleri doğrultusunda ilimiz genelinde tüm okullarda Türkçenin güzel kullanımı ve geliştirilmesine yönelik kitap okuma projeleri gerçekleştirilecek.

Bu doğrultuda yapılan bilgilendirme toplantısı, İl Milli Eğitim Müdürümüz Murat Yiğit'in başkanlığında sorumlu şube müdürü ve proje yürütücüsü öğretmenlerin katılımı ile 15 Kasım 2023 tarihinde çevrim içi olarak gerçekleşti.

İl Müdürümüz toplantıda yaptığı konuşmada, geçen sene 3. sınıf öğrencilerine uyguladığımız projenin sürdürüleceğini, 4. sınıf öğrencileri için de okuma projesi olarak devam edeceğini söyledi. Öncelikli hedeflerinin çocukların aileleriyle birlikte kitaplarını seçip almaları, aileleriyle birlikte okuma etkinlikleri gerçekleştirmeleri ve her çocuğun evinde kendisine ait bir kütüphane oluşturması olduğunu söyleyen İl Müdürümüz, projenin takvimine uygun şekilde yürütülmesi gerektiğini belirtti.

Başarmaya Hazırım Projesi ile öğrencilerimizde kitap okumayı bir yaşam biçimi haline getirmek, ilgi alanlarına yönelik kitapları keşfetmelerine ve seçmelerine rehber olmak, kütüphaneye gitme alışkanlığı kazandırmak, evde kendi kütüphanelerini oluşturmak ve bu kültürü devam ettirmek, aileleriyle, okunan kitap hakkında konuşmalarını sağlamak, bilişsel anlamda algılama, yorum, sentez ve değerlendirme yapabilme becerilerini kazanmalarına katkıda bulunmak amaçlanıyor.

Ayrıca millî ve manevi değerler bütününde aile içinde ortak okuma hafızası geliştirerek "Kitap Okuma Zevki - Yazı Yazma Becerisi - Değerler Eğitimi" kazandırmak, hikâye kitabında bahsedilen "Komşu Günü" etkinliğini yaygın hale getirmek ve yardımlaşma duygusunu pekiştirmek, Türkçeyi düzgün ve doğru kullanmaya özendirmek, öğrencilere sunulan "Hikâye Kurgu Özel Defteri "ne hikâyelerini yazmalarını sağlamak hedefleniyor.

Toplantıda İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Okan Tekkalan, Başarmaya Hazırım projesi hakkında açıklamalarda bulunurken ilimizde yürütülmekte olan Bizim Okulumuz, Önceliğimiz Matematik, Çocukluk Mesleği, Yeni Nesil Liderlik Akademisi, Her Nesil Öğretmen Akademisi, Şehrimiz İmzamız projeleri hakkında da bilgi verdi.

15-11-202315-11-202315-11-202315-11-2023

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.