KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLERİ KURULU TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLERİ KURULU TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurulları ve Zümreleri Yönergesi kapsamında düzenlenen "İlçe Milli Eğitim Müdürleri Kurulu Toplantısı", İl Milli Eğitim Müdürümüz Seyit Ali Büyük'ün başkanlığında 01 Şubat 2022 tarihinde gerçekleştirildi.

Okul kütüphanelerinin güncellenmesi ve zenginleştirilmesi konusuna değinen İl Müdürümüz, kütüphanelerin faal bir şekilde kullanılmasının öğrenci ve öğretmenlerimizin kendilerini geliştirmeleri noktasında çok önemli bir işleve sahip olduğunu ifade etti. "Sıfır Atık" projesine de değinerek atık malzemelerin değerlendirilmesi konusunda ilçe müdürlerimizin gerekli hassasiyeti göstermeleri gerektiğini sözlerine ekledi.

Son dönemde görülen vaka sayılarındaki artışa da dikkat çeken İl Müdürümüz, okullarımızda ve kurumlarımızda alınan salgın tedbirlerinin daha da artırılması gerektiğini belirtti.

Ayrıca toplantıda, PISA 2021 Uygulaması Çalışmaları,  Konya ÖDM (Ölçme Değerlendirme Merkezi) kapsamında yapılan sınavlar, Çıraklık Eğitim Çalışmaları, Çırak Öğrenci Sayılarının İstenen Seviyeye Çıkarılması, Bağımlılıkla Mücadele Çalışmaları, Okullarımızda Sadece Akademik Başarıyı Değil, Öğrencinin Kendini Değerli Hissedeceği Becerilerin de Ön Plana Çıkarılacağı Çalışmaların Yapılması, Devamsızlıklarla İlgili Öğrencilere Gerekli Rehberlik Faaliyetlerinin Yapılması ve Devamsızlıkların Azaltılmasına Yönelik Çalışmalar Yapılması, Öğrencilere Gerekli Rehberlik Faaliyetlerinin Yapılması ve Disiplin Olaylarının Azaltılmasına Yönelik Çalışmaların Yapılması gibi konular da görüşüldü.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Seyit Ali Büyük'ün başkanlığında yapılan toplantıya il milli eğitim müdür yardımcıları, ilçe milli eğitim müdürleri ve Müdürlüğümüzde görev yapan şube müdürleri katıldı.

01-02-202201-02-202201-02-202201-02-2022

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA //// EK BİNA Akabe Mahallesi, Demirsatan Sokak No 4 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.