KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLERİ TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLERİ TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Seyit Ali Büyük başkanlığında, Müdürlüğümüz yöneticileri ve 31 ilçe milli eğitim müdürünün katılımıyla düzenlenen 'İlçe Milli Eğitim Müdürleri Değerlendirme Toplantısı', Mevlana Öğretmenevi Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Bakanlığımız tarafından yürütülmekte olan "Kütüphanesiz Okul Kalmayacak" projesi çerçevesinde ilçe müdürlerimizin gerekli çalışmaları hassasiyetle ve hızlı bir şekilde yürütmeleri gerektiğini belirten İl Müdürümüz Seyit Ali Büyük, öğrencilerimizin kütüphane ortamını tanıyarak yetişmesinin önemini vurguladı. Ayrıca Bakanlığımızın destekleri aracılığı ile ihtiyacı olan okullara kitaplık ve masaların da en kısa sürede ulaştırılacağını ifade etti.

'24 Kasım Öğretmenler Günü'nü de anlamına uygun ve coşkulu bir şekilde kutlamamız gerektiğini belirterek bu noktada ilçe milli eğitim müdürlerinin daha etkin bir şekilde rol üstlenmeleri gerektiğini söyledi.

Ayrıca toplantıda; Konya ÖDM kapsamındaki ölçme ve değerlendirme çalışmalarının yürütülmesi, kurumsal web siteleri ve sosyal medya adreslerinin güncel tutulması, okul öncesi okullaşma oranının artırılmasına yönelik çalışmaların hızlandırılması, yeni yapılan okul binalarında yağmur sularının depolanması ve güneş enerjisi sistemlerinin kurulması, mesleki eğitim kurumlarında üretim kapasitesinin artırılması, okul ve kurumlarda veri tabanı oluşturulması ve yapılan çalışmaların kayıt altına alınması gibi konular da görüşüldü.

09-11-202109-11-202109-11-202109-11-202109-11-202109-11-2021

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA //// EK BİNA Akabe Mahallesi, Demirsatan Sokak No 4 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.