KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLERİ TOPLANTISI

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLERİ TOPLANTISI

İl Milli Eğitim Müdürümüz Seyit Ali Büyük'ün başkanlığında, il milli eğitim müdür yardımcıları, ilçe milli eğitim müdürleri ve il milli eğitim şube müdürlerinin katılımlarıyla düzenlenen 2021 yılı yılsonu değerlendirme toplantısı, 30 Aralık 2021 tarihinde gerçekleştirildi.

Bakanlığımızın öncülüğünde yürütülen "Kütüphanesiz Okul Kalmayacak" projesi kapsamında ilimizdeki tüm okullarda kütüphane altyapılarının oluşturulduğunu belirten İl Müdürümüz, bu kütüphanelerden öğrencilerimizin üst düzeyde istifade etmeleri gerektiğini ifade etti. Bu açıdan faydalı kitapların yanı sıra bilgisayar ve kulaklıklarla kütüphanelerinin zenginleştirilmesinin önemine de değindi.  Bu konuda ilçe milli eğitim müdürlerinin daha çok gayret göstermesi gerektiğini ifade etti. Sıfır Atık Projesi kapsamında kütüphane yapımı işlerinin de hızlandırılması gerektiğini söyledi.

Toplantıda ayrıca; Konya ÖDM (Ölçme Değerlendirme Merkezi) kapsamında yapılan çalışmalara da katılımın yüksek tutulması gerektiği, kurumsal olarak yapılan tüm çalışmaların kayıt altına alınması ve istatistiklerin tutulması gerektiği, çıraklık eğitimi ve bu eğitimi alan öğrencilerin daha yüksek düzeyde yetiştirilmeleri gerektiği, okul öncesi eğitim çalışmaları gibi konular da görüşüldü.

30-12-202130-12-202130-12-202130-12-2021

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.