KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İMAM HATİP OKULLARI EĞİTİM YÖNETİCİLERİ VİZYON SEMİNERİ

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından ilimizdeki imam hatip okullarının yöneticilerine yönelik çevrim içi yöntemle düzenlenen "İmam Hatip Okulları Eğitim Yöneticileri Vizyon Semineri"nin açılış programı, 16 Mart 2021 tarihinde gerçekleştirildi.
İMAM HATİP OKULLARI EĞİTİM YÖNETİCİLERİ VİZYON SEMİNERİ

Seminerin açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz Seyit Ali Büyük, Din Öğretimi Genel Müdürlüğünün sahaya yönelik çok önemli çalışmalar yaptığını belirterek iki gün sürecek bu seminerin eğitim yöneticilerimize kıymetli katkılar sunacağını söyledi. Bakanlığımıza ait projelerin Konya'da hassasiyetle uygulandığını vurgulayarak Konya'daki imam hatip okullarımızın adeta bir destan yazdıklarını ifade etti.

Konya ÖDM (Ölçme Değerlendirme Merkezi) kapsamında yapılan çalışmalar hakkında da bilgi veren İl Müdürümüz, ÖDM'nin yaptığı sınavlar sayesinde öğrencilerimizin hangi kazanımları elde ettiklerinin de belirlendiğini sözlerine ekledi. Bu seminere ev sahipliği yapmaktan duydukları memnuniyeti dile getirerek Din Öğretimi Genel Müdürümüz Nazif Yılmaz'a teşekkürlerini iletti.

Din Öğretimi Genel Müdürümüz Nazif Yılmaz da yaptığı konuşmada Konya'nın hem ülkemiz hem de İslam dünyasının gözbebeği bir şehir olduğunu söyledi. Konya'nın 'tasavvuf ve musiki'yi kendine cem etmiş bir şehir olduğunu vurgulayarak burada yetişen gençlerimizin bütün dünyaya bu mirası götürmelerinin önemine değindi. İmam hatip okullarında son yıllarda akademik başarıda önemli artışların olduğunu da söyleyen Genel Müdürümüz, yürütmüş oldukları bazı projelerden de bahsetti.  Esas amaçlarının öğrencilerimizi "iyi bir Müslüman" olarak yetiştirmek olduğunu sözlerine ekledi.

İmam hatip okullarının yöneticilerinin öğrencilerin hayatına dokunmaya yönelik gayret içerisinde olmaları gerektiğini de söyleyerek bazı küçük dokunuşların öğrencilerimizin hayatında çok büyük etkileri olabileceğini söyledi. Konya'daki okullarımızın çok iyi durumda olduklarını da vurgulayarak İl Milli Eğitim Müdürümüz Seyit Ali Büyük'ün şahsında emek veren herkese teşekkür etti.

Daha sonra Şaban Karaköse tarafından "Kurum Kültürü" başlıklı bir konuşma gerçekleştiridi.

Programa Din Öğretimi Genel Müdürümüz Nazif Yılmaz ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Seyit Ali Büyük'ün yanı sıra Eğitim Ortamlarının ve Öğrenme Süreçlerinin Geliştirilmesi Daire Başkanı İhsan Erkul ve ilimizdeki imam hatip okullarının yöneticileri katıldı. 

16-03-202116-03-202116-03-202116-03-202116-03-202116-03-202116-03-202116-03-2021

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA //// EK BİNA Akabe Mahallesi, Demirsatan Sokak No 4 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.