KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KADİR GECESİ MESAJI

KADİR GECESİ MESAJI

Başı rahmet, ortası mağfiret ve sonu da cehennemden kurtuluş olan mübarek Ramazan ayının sonuna doğru yaklaştığımız bugünlerde, Yüce Allah'ın "bin aydan daha hayırlı" dediği Kadir Gecesi'ni idrak ediyoruz.

Efendimiz (sav)'e Kuran-ı Kerim'in indirilmeye başlandığı bugün, rahmet ve bereketin yeryüzünü kuşattığı, af ve mağfiret kapılarının sonuna kadar açıldığı bir zaman dilimidir.

İnsanlık hali yaptığımız hatalardan, düştüğümüz yanlışlardan Yaratan'ın affına sığınacağımız en mübarek gece olan Kadir Gecesinde, ülkemizin, âlem-i İslam'ın ve tüm insanlığın yaşadığı sıkıntılardan kurtulması için dua etmeliyiz.

Bu mübarek gecede yapacağımız hasbî duaların, zulüm altında yaşayan, vatanlarını, canlarını, mallarını ve namuslarını korumak adına eşi görülmemiş zalimliklere muhatap kalan kardeşlerimizin kurtuluşuna vesile olmasını diliyorum.

Koronavirüs salgını başta olmak üzere, ülkemizin ve tüm dünyanın mücadele ettiği hastalıklara maruz kalmış olanlara şifa diliyor; bu gecenin hürmetine Yüce Allah'tan dirliğimizin, birliğimizin ve beraberliğimizin daim olmasını; huzur, barış, sağlık ve esenliğin tüm dünyaya hâkim olmasını niyaz ediyorum.

Bu duygu ve düşünceler içerisinde milletimiz ve âlem-i İslam başta olmak üzere tüm insanlığın Kadir Gecesi'ni tebrik ediyorum.

 

Seyit Ali BÜYÜK

 Konya İl Milli Eğitim Müdürü

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA //// EK BİNA Akabe Mahallesi, Demirsatan Sokak No 4 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.