KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KARATAY BELEDİYESİ TARAFINDAN YAPTIRILAN MEVLANA ve HAMZAOĞLU ANAOKULLARININ AÇILIŞ TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Karatay Belediyesi tarafından yaptırılan 8'er derslikli Mevlana ve Hamzaoğlu Anaokullarının açılış töreni, 21 Eylül 2021 tarihinde protokol mensuplarının katılımlarıyla gerçekleştirildi.
KARATAY BELEDİYESİ TARAFINDAN YAPTIRILAN MEVLANA ve HAMZAOĞLU ANAOKULLARININ AÇILIŞ TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, yaptığı açılış konuşmasında Konya'daki belediyeler olarak eğitim yatırımlarına bundan sonra da devam edeceklerini söyledi. Karatay Belediyesi tarafından yapılan ve yapılmakta olan eğitim çalışmaları hakkında bilgi verdi. Gönül bahçemizin en kıymetli çiçekleri olan çocuklarımız için ne yapsak azdır diyen Kılca, Mevlana ve Hamzaoğlu Anaokullarının hayırlı olması temennisinde bulundu.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Seyit Ali Büyük de konuşmasında Nurettin Topçu'nun "İnsan, kâinatın kalbidir" sözünü hatırlatarak bugün insana dair yapılan iki önemli yatırımın açılışı vesilesiyle bir araya geldiklerini ifade etti. Konya'nın eğitim konusunda yerel yönetimleriyle ve ilgili kuruluşlarıyla her zaman ortak akılda buluşulan bir şehir olduğunu vurgulayarak Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca başta olmak üzere bu okullarımızın yaptırılmasında emeği geçen herkese teşekkür etti.

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı da belediyeler olarak tüm kamu kurum ve kuruluşlarıyla işbirliği içerisinde bu şehre hizmet etmeyi amaçladıklarını ifade etti. Karatay'da eğitim yatırımları başta olmak üzere her alanda çok büyük hizmetler yapıldığını vurgulayarak Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca'ya ve ekibine teşekkürlerini iletti.

Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş da belediyecilik anlayışlarına göre eğitim, emniyet ve sağlık alanlarına her zaman öncelik verdiklerini söyledi. Karatay Belediyesi tarafından da çok önemli hizmetlerin ortaya çıkarıldığını vurgulayarak Belediye Başkanı Hasan Kılca'ya teşekkür etti.

AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı ise bu okullarda yetişecek çocuklarımızın ileride ülkemizde nöbeti devralacak insanlar olduklarını söyleyerek Karatay Belediyesi tarafından yapılan bu hizmetin önemine değindi. Son 20 yıl içerisinde eğitim alanında ülkemizde ve şehrimizde çok önemli gelişmeler olduğunu vurguladı. Sayın Valimize, Milletvekilimiz Orhan Erdem'e, bu iki okulu şehrimize kazandıran Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca'ya ve emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti.

Konya Milletvekili Orhan Erdem de çok önemli bir açılış vesilesiyle bir araya geldiklerini söyleyerek Konya'daki belediyelerimizin eğitime çok büyük katkılar sunduklarını söyledi. En kıymetli ve kalıcı yatırımın eğitime yapılan yatırım olduğunu söyleyen Erdem, okulöncesi eğitimin insanın gelişimindeki rolüne vurgu yaptı. Sayın Cumhurbaşkanımızın eğitime verdiği öneme de değindi. Mevlana ve Hamzaoğlu Anaokullarının hayırlı olması temennisinde bulunarak Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca'ya ve ekibine teşekkür etti.

Valimiz Sayın Vahdettin Özkan da Konya'daki belediyelerin eğitim konusunda örnek olacak çok önemli çalışmalar ortaya koyduklarını söyleyerek kurumların el birliği içerisinde çalışmalar yaptıklarını ifade etti. Dünyanın her yerinde eğitim kamu hizmetlerinde daha iyiye ulaşmanın misyon olarak benimsendiğini belirtti.  Karatay Belediyesi tarafından yaptırılan bu iki anaokulumuzun önemine değinerek Milletvekilimiz Orhan Erdem'e, Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca'ya ve şehrimizin eğitimine katkı sunan herkese teşekkür etti.

Konya İl Müftüsü Ali Öge tarafından yapılan duanın ardından açılış programı gerçekleştirildi.

Açılış programına Valimiz Sayın Vahdettin Özkan, Konya Milletvekili Sayın Orhan Erdem, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Şakir Uslu, Karatay Kaymakamı Zafer Orhan, Selçuklu Kaymakamı Ömer Hilmi Yamlı, İl Milli Eğitim Müdürümüz Seyit Ali Büyük, merkez ilçelerimizin belediye başkanları ve protokol mensupları katıldı.

21-09-202121-09-202121-09-202121-09-202121-09-202121-09-202121-09-202121-09-202121-09-202121-09-2021

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA //// EK BİNA Akabe Mahallesi, Demirsatan Sokak No 4 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.