KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KARATAY BELEDİYESİ TARAFINDAN YAPTIRILAN SEZAİ KARAKOÇ İMAM HATİP ORTAOKULUNUN AÇILIŞ TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Karatay Belediyesi tarafından yaptırılan 24 derslikli Sezai Karakoç İmam Hatip Ortaokulunun açılış töreni, 10 Mart 2021 tarihinde protokol mensuplarının katılımlarıyla gerçekleştirildi.
KARATAY BELEDİYESİ TARAFINDAN YAPTIRILAN SEZAİ KARAKOÇ İMAM HATİP ORTAOKULUNUN AÇILIŞ TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, yaptığı açılış konuşmasında Miraç Kandili gününde böylesine anlamlı bir açılış için bir araya geldiklerini söyleyerek Karatay'a ve ülkemizin geleceğine yatırım olacak bu okulun hayırlı olmasını diledi. Büyük çoğunluğumuzun fikir kumaşına ilmek atmış büyük mütefekkir ve şair Sezai Karakoç'un adıyla eğitim verecek bu okulda Sezai Karakoç gibi önemli isimlerin yetişmesi temennisinde bulundu. 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Seyit Ali Büyük de Konya'mızda hem ilçe belediyelerinin hem de Büyükşehir Belediyesinin eğitime büyük önem verdiklerini söyleyerek yapılan tüm yatırımlar için teşekkürlerini iletti. Eğitimde imkân farklılıklarının en aza indirilmesini amaçladıklarını ve bu kapsamda çeşitli çalışmalar yürüttüklerini belirten İl Müdürümüz, Konya İnsan Mektebi Projesi kapsamında yapılan faaliyetlerden de bahsetti. Sezai Karakoç İmam Hatip Ortaokulunun hayırlı olması temennisinde bulundu.

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı da belediyeler olarak "eğitim için ne yapsak azdır" düşüncesiyle hareket ettiklerini söyleyerek bu okulu Karatay'a kazandıran Karatay Belediyesine Başkan Hasan Kılca nezdinde teşekkürlerini iletti.

Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş da eğitim konusunda sadece fiziki yatırımlarla değil, eğitimin diğer aşamalarında da hizmet etmeye gayret ettiklerini söyleyerek milli eğitim, sağlık ve emniyet kurumlarını kendi kurumlarından ayrı görmediklerini sözlerine ekledi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay da tüm misafirlerin Miraç Kandilini tebrik ederek sözlerine başladı. Sezai Karakoç'un fikir dünyamız için çok önemli bir isim olduğunu belirterek bu okulumuzda yetişecek çocuklarımızın da büyük isimler olarak yetişeceğine olan inancını ifade etti. Okulun yapımında emeği geçenlere teşekkür ederek Sezai Karakoç İmam Hatip Ortaokulunun hayırlı olmasını diledi.

Sayın Valimiz Vahdettin Özkan da yaptığı konuşmada, nesillerimizin geleceği adına çok önemli olan bir yerin açılış vesilesiyle burada bulunduklarını ifade etti. Konya'nın ilim ve irfanla ilgili çok kıymetli çalışmaların yapıldığı bir şehir olduğunu söyledi. Konya'daki belediyelerin bu anlamda işin merkezinde yer aldıklarını belirterek tebrik ve teşekkürlerini iletti. Sezai Karakoç İmam Hatip Ortaokulunun Karatay ve Konya için hayırlı olması temennisinde bulundu.

Protokol konuşmalarının ardından Karatay İlçe Müftüsü Musa İmamoğlu'nun yaptığı dua eşliğinde okulun açılışı gerçekleştirildi.

Açılışın ardından Sayın Valimiz ve protokol mensupları okulu gezerek incelemelerde bulundu.

Açılış törenine Sayın Valimiz Vahdettin Özkan, Konya Garnizon Komutanı Fidan Yüksel, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Karatay Kaymakamı A.Selim Parlar, İl Milli Eğitim Müdürümüz Seyit Ali Büyük, merkez ilçelerimizin belediye başkanları, Karatay ilçe protokolü ve vatandaşlar katıldı.

10-03-202110-03-202110-03-202110-03-202110-03-202110-03-202110-03-202110-03-202110-03-2021

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA //// EK BİNA Akabe Mahallesi, Demirsatan Sokak No 4 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.