KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KARATAY BİLİM ve SANAT MERKEZİ TEMEL ATMA TÖRENİ

KARATAY BİLİM ve SANAT MERKEZİ TEMEL ATMA TÖRENİ

Karatay Belediyesi tarafından yapımı gerçekleştirilecek Karatay Bilim Sanat ve Eğitim Merkezinin temel atma töreni, 08 Ekim 2018 tarihinde protokolün katılımı ile gerçekleşti.

Kurtuluş Ortaokulu öğrencileri tarafından icra edilen folklor gösterisi ile başlayan programın açılış konuşmasını Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli yaptı. İlçenin sürekli değişim ve gelişim içerisinde olduğunu söyleyerek konuşmasına başlayan Hançerli, bu alanın imar revizyonunda okul alanı olarak ayrıldığını ifade etti.

Karatay’ın bu bölgesine bugüne kadar pek çok resmi kurumun geldiğini, bundan sonra da daha farklı kurum binalarının burada inşa edileceğini sözlerine ekledi. Belediye olarak ilçede sunulan eğitim öğretim hizmetlerine sürekli destek olduklarını belirterek temelini atacakları Karatay Bilim Sanat ve Eğitim Merkezinin hayırlı olması temennisinde bulundu.

Daha sonra kürsüye çıkan Konya İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder Gürsoy da Milli Eğitim Bakanlığına bağlı faaliyet gösteren bilim ve sanat merkezlerinin ilkokul, ortaokul ve lise çağındaki üstün yetenekli öğrencilerin bireysel yeteneklerinin farkında olmalarını ve kapasitelerini geliştirerek en üst düzeyde kullanmalarını sağlamak amacıyla açılmış eğitim kurumları olduklarını ifade etti.

Konya’da, Meram’da bulunan Konya Bilim ve Sanat Merkezi, Selçuklu’da bulunan Yüksel Bahadır Alaylı Bilim ve Sanat Merkezi, Ereğli Bilim ve Sanat Merkezi ve Akşehir Bilim ve Sanat Merkezi olmak üzere bugün itibariyle 4 Bilim ve Sanat Merkezi bulunduğunu, temelini atacakları bu kurumun da beşinci olacağını sözlerine ekledi.

Konya’da yerel yönetimlerin eğitim öğretime devamlı destek olduklarını da ifade eden Gürsoy, bu kurumun yapımında emeği ve desteği olan herkese teşekkür etti.

Karatay Kaymakamı A. Selim Parlar da konuşmasında, Karatay Belediyesinin belediye hizmetlerinin yanı sıra çok önemli çalışmalarda bulunduğunu ifade etti. Bilim ve Sanat merkezlerinin çok önemli amaçlarının olduğuna dikkat çeken Parlar, bu merkezin inşasında Belediye Başkanı Mehmet Hançerli başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür etti.

Konya Milletvekili Selman Özboyacı da yaptığı konuşmada 2004’ten sonra Karatay’da çok önemli gelişmeler olduğunu ifade ederek sözlerine başladı. Bu gelişmelerin altına imza atan Karatay Belediyesine teşekkür eden Özboyacı, Konya’nın bugünlerde bilim ve sanatla daha çok anılır duruma gelmiş olmasından duyduğu memnuniyeti de dile getirdi.  Ülkemizin bu kutlu yürüyüşünün bilim ve sanatla donatılmış olmasının önemine vurgu yaptı.

AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı ise yaptığı konuşmada yerel yönetimler ile milli eğitim işbirliğinin en güzel örneklerinden birinin burada görüldüğünü ifade etti. Özel yetenekli ve üstün zekâlı çocuklarımızın eğitim alacakları bu kurumun yapımında emeği geçen herkese teşekkür etti.

Karatay Bilim ve Sanat Merkezinin temel atma töreni, yapılan duaların ardından sona erdi.

Programa Karatay Kaymakamı A. Selim Parlar, Milletvekili Selman Özboyacı, Konya Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Sami Şahin, Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, Konya İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder Gürsoy, daire amirleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

08-10-201808-10-201808-10-201808-10-201808-10-201808-10-2018

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA //// EK BİNA Akabe Mahallesi, Demirsatan Sokak No 4 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.