KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KARATAY EĞİTİM PROJESİ PROTOKOL İMZA TÖRENİ

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz, Karatay Belediyesi, Karatay Kaymakamlığı ve Necmettin Erbakan Üniversitesi işbirliği ile yürütülecek olan 'Karatay Eğitim Projesi'ne dair düzenlenen protokolün imza töreni, 13 Mart 2020 tarihinde Konya Valiliği Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.
KARATAY EĞİTİM PROJESİ PROTOKOL İMZA TÖRENİ

Karatay sınırları içerisinde yer alan devlet okullarımızda birinci sınıfa başlayacak öğrencilerimize çanta ve kırtasiye yardımında bulunulması, ilçe genelindeki okullara materyal desteği, öğrencilerin akademik başarılarının artırılmasına ve sosyal/kültürel yönden gelişmelerine katkı sunulması, robotik kodlama atölyelerinin oluşturulması ve daha birçok eğitim öğretim ortamının oluşturulmasını içeren projenin, Karatay'daki eğitim öğretimi daha ilerilere taşıyacağı belirtildi. 

Sayın Valimiz Cüneyit Orhan Toprak imza töreninde yaptığı konuşmada birinci amacımızın vatan ve millet sevgisi ile donanmış, bilim ve teknoloji alanlarında dünyadaki gelişmeleri takip edebilen bir nesil yetiştirmek olduğunu söyledi. Eğitim öğretimin önemine vurgu yaparak Konya'da merkezi idareler ile birlikte yerel yönetimler ve üniversitelerin her zaman için işbirliği yaptıklarını ifade etti. 'Karatay Eğitim Projesi' kapsamında çok çeşitli eğitim faaliyetlerinin hayata geçirileceğini de belirterek projeye katkı sunan herkese teşekkürlerini iletti.

Sayın Valimiz Cüneyit Orhan Toprak'ın onayları ile yürürlüğe giren protokolü taraflar adına Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cem Zorlu, Karatay Kaymakamı A. Selim Parlar, Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Seyit Ali Büyük imzaladı.

13-03-202013-03-202013-03-202013-03-202013-03-202013-03-2020

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA //// EK BİNA Akabe Mahallesi, Demirsatan Sokak No 4 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.