KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KARATAY HAMZAOĞLU İLKOKULUNUN AÇILIŞ TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Karatay Belediyesi tarafından yapımı gerçekleştirilen 24 derslikli Hamzaoğlu İlkokulunun açılış töreni, 26 Ekim 2020 tarihinde protokol mensuplarının katılımlarıyla gerçekleştirildi.
KARATAY HAMZAOĞLU İLKOKULUNUN AÇILIŞ TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Törenin açılış konuşmasını gerçekleştiren Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, geleceğimizin teminatı çocuklarımıza yeni bir eğitim yuvası kazandırıyor olmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi. Belediye olarak eğitime destek konusunu en öncelikli hizmet alanı olarak gördüklerini ifade eden Kılca, ilçe genelinde eğitim alanında yaptıkları diğer hizmetlerden de bahsetti.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Seyit Ali Büyük de en önemli yatırımın eğitime yapılan yatırım olduğunu söyleyerek bu noktada Konya'mızın Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyelerinin çok önemli yatırımlarının olduğunu ifade etti. Karatay Belediyesinin her kademeden çok sayıda derslik inşa ederek eğitime kazandırdığını belirten İl Müdürümüz, 24 derslikli Hamzaoğlu İlkokulunun hayırlı olması temennisinde bulunarak emeği geçenlere teşekkürlerini iletti.

AK Parti İl Başkanı Hasan Angı da Konya'yı yönetenlerin birlik içerisinde hareket ettiklerini vurgulayarak bu modern binanın eğitime kazandırılmasının bu beraberliğin bir sonucu olduğunu söyledi. Hamzaoğlu İlkokulunun Karatay'a ve Konya'mıza hayırlı olması temennisinde bulunarak emek verenlere teşekkür etti.

Konya Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Uzbaş ise konuşmasında, geleceğimizi emanet ettiğimiz çocuklarımızın daha donanımlı okullarda yetişmesinin önemine değinerek Konya'da Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyelerinin eğitim konusunda çok kıymetli yatırımlarda bulunarak eğitim projelerini yürüttüklerini ifade etti.

Konya Milletvekili Orhan Erdem de yaptığı konuşmada 2002 yılından bu yana ülkemizin her alanda çok önemli gelişmeler kat ettiğini söyleyerek bu gelişmelerin Sayın Cumhurbaşkanımızın öngörüsüyle gerçekleştiğini ifade etti.  Merkezi yönetim tarafından ülkemizde eğitim konusunda çok önemli yatırımlar gerçekleştiğini, Konya'nın da bu yatırımlardan payını aldığını belirten Erdem, şehrimizdeki belediyelerin de eğitime hizmet konusunda çok ciddi adımlar attığını sözlerine ekledi. Açılışını gerçekleştirdikleri Hamzaoğlu İlkokulunun hayırlı olması temennisinde bulunarak emeği geçenlere teşekkürlerini iletti.

Konya Vali Vekilimiz Mehmet Aydın da konuşmasına, Sayın Valimiz Vahdettin Özkan'ın il dışında olması sebebiyle programa katılamadığını, ancak bu açılış vesilesiyle tebrik ve teşekkürlerini ilettiğini belirterek sözlerine başladı. Eğitim yatırımlarının her şeyden daha önemli olduğunun altını çizen Aydın, eğitimle geleceğin planlandığını ifade etti. Hamzaoğlu İlkokulunun hayırlı olması temennisinde bulunarak Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca ve emeği geçen herkese teşekkürler etti.

Daha sonra Karatay İlçe Müftüsü Mehmet Akpınar'ın yaptığı dua eşliğinde okulun açılışı gerçekleştirildi.

Açılışın ardından protokol mensupları sınıfta eğitim gören çocukları ziyaret ederek onlarla sohbet etti.

26-10-202026-10-202026-10-202026-10-202026-10-202026-10-202026-10-202026-10-202026-10-202026-10-2020

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA //// EK BİNA Akabe Mahallesi, Demirsatan Sokak No 4 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.