KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KARATAY SARAÇOĞLU MAHALLESİ "CELALEDDİN KARATAY BİLGEHANE"SİNİN AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

KARATAY SARAÇOĞLU MAHALLESİ

Karatay Saraçoğlu Mahallesine Karatay Belediyesi tarafından yaptırılan ve Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından Bilgehane olarak öğrencilerimize hizmet verecek olan "Celalettin Karatay Bilgehane"sinin açılış töreni, 25 Temmuz 2022 tarihinde protokolün katılımları ile gerçekleştirildi.

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca yaptığı açılış konuşmasında geleceğimiz olan çocuklarımıza daha iyi bir dünya bırakmak hepimizin en önemli vazifesidir dedi. Bir şehri değerli kılanın o şehrin sakinleri olduğunu da belirterek insanımıza hizmet etmenin önemine vurgu yaptı. Bilgehanede eğitim alacak çocuklarımızın şehrimize, ülkemize ve tüm insanlığa faydalı birer insan olarak yetişmeleri temennisinde bulunarak yeni açılan bu tesisin hayırlı olmasını diledi.

AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı da konuşmasında fiziki mekânları yapmak kadar o mekânların içerisinde yapılan çalışmaların da önemli olduğuna değindi. Konya'da belediyeler ve diğer kamu kurumları arasında büyük bir uyum olduğunun altını çizerek bu uyumun Konya'ya çok güzel hizmetler olarak döndüğünü ifade etti. Celalettin Karatay Bilgehanesinin hayırlı olmasını diledi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay da konuşmasında Konya Modeli Belediyecilik olarak ifade ettikleri hizmet anlayışının ülke geneline örnek olduğunu söyledi. Yapımı Karatay Belediyesi tarafından gerçekleştirilen işletmesi de Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından Bilgehane olarak kullanılacak bu tesisin Konya Modeli Belediyeciliğe en güzel örneklerinden birisi olduğunu ifade etti. Bilgehanelerin işlem ve öneminden de bahseden Altay, 31 ilçeye yaygınlaştırmayı hedeflediklerini sözlerine ekledi.

Konya Milletvekili Selman Özbayacı da konuşmasında Bilgehanelerin önemine değinerek çocuk ve gençlerimiz için çok büyük katkıları olduğunu ifade etti. Konya Modeli Belediyeciliğin en güzel örneklerinden biri olan bu Bilgehanenin hayırlı olmasını diledi.

Valimiz Sayın Vahdettin Özkan da konuşmasında söz konusu ilim olunca çok güzel hizmetlerin altına imza atan belediyelerimizi tebrik etti. İnsanın yaşam kalitesini artırıp ilimle irfanla buluşturulmasının önemine değinerek bu bilgehanenin de bu doğrultuda bir hizmet olduğunu ifade etti. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay'a, Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca'ya ve emeği geçen herkese teşekkür etti.

Protokol konuşmalarının ardından Bilgehanenin açılışı gerçekleştirildi. Valimiz Vahdettin Özkan ve protokol üyeleri Bilgehanenin içini gezerek incelemelerde bulundu.

Açılış törenine Valimiz Sayın Vahdettin Özkan, Konya Milletvekili Selman Özboyacı, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Karatay Kaymakamı Zafer Orhan, Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, İl Milli Eğitim Müdürümüz Murat Yiğit, protokol üyeleri ve vatandaşlarımızın katılımlarıyla gerçekleştirildi.

25-07-202225-07-202225-07-202225-07-202225-07-202225-07-202225-07-202225-07-2022

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA //// EK BİNA Akabe Mahallesi, Demirsatan Sokak No 4 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.