KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KİŞİSEL KİTAP AKILLI UYGULAMASI ÖDÜL TÖRENİ

KOP tarafından desteklenen Kişisel Kitap Akıllı Uygulaması ve Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından uygulanmakta olan EKİP42 (Eğitimde Kaliteyi İyileştirme Projesi) kapsamında Meram Şehit Pilot Ayfer Gök Ortaokulunda en çok kitap okuyan öğrencilere yönelik düzenlenen ödül töreni, 17 Ocak 2019 tarihinde Meram Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonunda gerçekleşti.
KİŞİSEL KİTAP AKILLI UYGULAMASI ÖDÜL TÖRENİ

Her öğrencinin bireysel düzeyine ve ilgi alanına uygun kitap önerme sistemine dayanan ve Necmettin Erbakan Üniversitesi Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesi tarafından koordine edilen Kişisel Kitap Akıllı Uygulamasıyla öğrencilerin kısa sürede daha çok ve anlayarak kitap okumaları hedefleniyor.

Hem bu proje kapsamında hem de EKİP42 kapsamında en çok kitap okuyan öğrencilerin ödüllendirildiği programın açılış konuşmasını Meram Şehit Pilot Ayfer Gök Ortaokulu Müdürü Mustafa Bindebir yaptı. Konuşmasında okullarının Meram’ın en çok kitap okuyan okulu olduğunu ifade eden Bindebir, okumanın hem inancımızdaki hem de kültürümüzdeki yerine dikkat çekti.

Daha sonra kürsüye çıkan Necmettin Erbakan Üniversitesi Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesi öğretim görevlisi ve proje koordinatörü Dr. Öğretim Görevlisi Ahmet Kurnaz da yaklaşık 14 ay önce başladıkları bu çalışmanın bugün çok önemli bir çalışma haline geldiğini söyleyerek emeği geçen herkese teşekkür etti.

KOP İdaresi Başkan Yardımcısı Halil İbrahim Tongur da yaptığı konuşmada KOP olarak okuma kültürünün geliştirilmesi adına yapılan çalışmalara her zaman destek olduklarını ifade ederek kitap okuyan öğrencileri tebrik edip projede emeği geçen herkese teşekkür etti.

Konya İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder Gürsoy da kitap okumanın önemine vurgu yaparak Ebu Hanife’nin insanın zihnini boş bir peteğe benzettiğini, çok okuyarak zihnimizi doldurmamız gerektiğini ifade etti.

Meram Kaymakamı Resul Çelik de konuşmasında buradaki öğrencilerin çok önemli bir iş yaptıklarını ifade ederek “oku, düşün ve uygula” sözünü tüm öğrencilere tavsiye ettiğini söyledi. Ayrıca çalışmada emeği geçen herkesi de tebrik etti.

Protokol mensuplarına plaket takdiminin ardından salondaki herkes kısa bir süre birlikte kitap okuma etkinliği gerçekleştirdi.

Meram Şehit Pilot Ayfer Gök Ortaokulu öğrencilerinden oluşan ilahi grubunun ilahiler okuması, tiyatro kulübünün gösterisi ve halkoyunlarının gösterilerinin ardından dereceye giren öğrencilere protokol tarafından ödülleri takdim edildi.

Programa Meram Kaymakamı Resul Çelik, Konya İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder Gürsoy, KOP İdaresi Başkan Yardımcısı Halil İbrahim Tongur, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Servet Altuntaş, Meram İlçe Milli Eğitim Müdürü Dursun Ali Kaban, Necmettin Erbakan Üniversitesi Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesi Öğretim Görevlisi ve proje koordinatörü Dr. Öğretim Görevlisi Ahmet Kurnaz, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

17-01-201917-01-201917-01-201917-01-201917-01-201917-01-201917-01-201917-01-201917-01-201917-01-201917-01-201917-01-2019

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA //// EK BİNA Akabe Mahallesi, Demirsatan Sokak No 4 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.