KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KONYA 2023 HEDEFİNE EL ELE PROJESİ

KONYA 2023 HEDEFİNE EL ELE PROJESİ

Konya İl Millî Eğitim Müdürlüğü okullar arasında fedakârlık ve yardımlaşma bilinci oluşturmaya yönelik dinamik bir proje başlattı. Proje, okullardaki paydaşlar arasında dayanışma cevherinin ortaya çıkmasını sağlayacak. Konya 2023 Hedefine El Ele Projesi için ilkokullar birleştirilmiş sınıflarla, anaokulları ana sınıflarıyla ve özel eğitim okulları özel eğitim sınıfları ile el ele verecek.

Millî Eğitim Bakanlığı 2023 Vizyon Belgesi doğrultusunda hazırlanan proje ile okullarımız arasındaki farklılığının azaltılması hedeflenmektedir.

Okullar arasında ihtiyaca göre yapılan eşleştirmeler neticesinde eğitim öğretimde öğrencilerin akademik başarılarının ve sosyal becerilerinin geliştirilmesi sağlanacaktır. Bir araya getirilen okullar arasında oluşturulan etkili atmosfer sayesinde öğretmen, öğrenci ve veliler bir başlangıca adım atacak; birlikte çalışılarak sosyal ve kültürel etkileşim artacaktır.

Okullar ortak faaliyetleri iş birliği ve dayanışma içerisinde yürütecek ve projede sosyal etkinlik çalışmaları, akademik çalışmalar ve araştırma-geliştirme çalışmaları yer alacaktır.

27-05-2019

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA //// EK BİNA Akabe Mahallesi, Demirsatan Sokak No 4 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.