KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KONYA E TİPİ KAPALI CEZA İNFAZ KURUMUNDA OLUŞTURULAN ANASINIFININ AÇILIŞI YAPILDI

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Konya E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu arasında imzalanan protokol çerçevesinde, mahkûm anneleriyle birlikte kalan 0-6 yaş arasındaki çocuklara yönelik oluşturulan anasınıfının açılış töreni, 14 Ocak 2020 tarihinde gerçekleştirildi.
KONYA E TİPİ KAPALI CEZA İNFAZ KURUMUNDA OLUŞTURULAN ANASINIFININ AÇILIŞI YAPILDI

Açılış töreninde konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz Seyit Ali Büyük, burada açılışı yapılan anasınıfın önemine vurgu yaparak burada atılan adımın mahkûm yakınları ve toplumun geneli için de önemli olduğuna vurgu yaptı.

Konya Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz ise bu anasınıfının çok kısa bir süre içerisinde hayata geçirildiğini belirterek bu sınıfta 14 öğrencinin eğitim alacağını sözlerine ekledi.

Sayın Valimiz Cüneyit Orhan Toprak da bu mahkûm anneleriyle kalan çocukların bulunduğu ortamdan etkilenmelerini en aza indirmek için bu çalışmanın hayata geçirildiğini ifade etti.  Buradaki anasınıfın birçok ayrıntının düşünülerek oluşturulduğunu da söyleyen Sayın Valimiz, buradaki çocuklarımızın aradan yıllar geçtikten sonra bile bu ortamı, burada arkadaşları ile oynadıkları oyunları hatırlayacaklarına inandığını belirtti.

Programa Sayın Valimiz Cüneyit Orhan Toprak, Konya Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Seyit Ali Büyük'ün yanı sıra Konya İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Şakir Uslu, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Hasan Ay, Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin ve protokol mensupları katıldı.

15-01-202015-01-202015-01-2020

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA //// EK BİNA Akabe Mahallesi, Demirsatan Sokak No 4 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.