KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KONYA İNSAN MEKTEBİ PROJESİ TANITIM TOPLANTISI YAPILDI

Valiliğimizin himayelerinde, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün Konya Büyükşehir Belediyesiyle işbirliği içerisinde yürüteceği "Konya İnsan Mektebi" projesinin tanıtım toplantısı, 18 Aralık 2019 tarihinde Selçuklu Kongre Merkezinde gerçekleşti.
KONYA İNSAN MEKTEBİ PROJESİ TANITIM TOPLANTISI YAPILDI

Tanıtım filminin izlenmesiyle başlayan programın açılış konuşmasını, İl Milli Eğitim Müdürümüz Seyit Ali Büyük yaptı. Konuşmasına devlette sürekliliğin esas olduğunu söyleyerek başlayan İl Müdürümüz, Konya'da daha evvel hizmet eden herkese teşekkür ettiğini ifade etti.  Hz. Mevlana'nın "yeni şeyler söylemek lazım" sözünü düstur edinip "Bize bir insan mektebi lazım" diyerek yola çıktıklarını sözlerine ekledi. Konya İnsan Mektebi kapsamında çok önemli projelerin yürütüleceğini ifade ederek bu şehrin 450 bin öğrencisi, 32 bin öğretmeniyle büyük bir potansiyele sahip olduğunu vurguladı. Projenin temelini 2023 Vizyon Belgesinin oluşturduğunu da söyleyerek çalışmada emeği geçen herkese teşekkür etti.

MEB Bakan Danışmanı Prof. Dr. Mustafa Yavuz da Konya İnsan Mektebi'ni 2023 Vizyon Belgesinin Konya versiyonu olarak niteledi. Asıl hedefin her öğrenciyi kendi zirvesine çıkarmak olduğunu belirten Yavuz, bu projenin gerçek başarısının en ücra yerdeki öğrencilere ulaştığında ortaya çıkacağını ifade etti.

Milli Eğitim Bakanlığı İnşaat ve Emlak Daire Başkanı Umut Gür de Konya'nın her alanda öncü bir şehir olduğunu söyleyerek bu projenin Konya'yı 'eğitim şehri' yapacağına inandığını da sözlerine ekledi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay da artan bilgi ve gelişen teknoloji karşısında okuma alışkanlığımızı kaybetmeye başladığımızı, Konya İnsan Mektebi'nin ahlaklı, erdemli ve donanımlı bir neslin yetişmesi açısından çok önemli bir çalışma olduğunu söyledi. İşin özü, birlikte olmak ve birlikte hareket etmektir diyen Altay, Konya İnsan Mektebi'yle örnek bir projeyi hayata geçireceklerini ifade etti.

Konya Milletvekili Ahmet Sorgun da projenin kendisini büyük bir heyecana sevk ettiğini söyleyerek 'Konya İnsan Mektebi'nin bu şehre yakışan bir proje olduğunu sözlerine ekledi. Konya'nın zaten bir insanlık mektebi olduğunu söyleyen Sorgun, konuşmasında bazı örneklere yer verdi. Bu önemli projenin hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti.

Sayın Valimiz Cüneyit Orhan Toprak da bu projenin kendilerini gururlandırdığını söyleyerek Konya'nın dinamizmi yüksek bir şehir olduğunu ifade etti. Sadece merkezi yönetim aracılığı ile değil, yerelde de çok önemli çalışmaların hayat bulduğunu sözlerine ekledi. "İnsan"ı merkeze almanın, insan ve toplum ahlakının yükseltilmesinin, milli ve manevi değerlerimize bağlı evlatlar yetiştirmemizin önemine değinerek Milli Eğitim Bakanımız Ziya Selçuk ve düşünce adamı ve yazar Nurettin Topçu'nun sözlerinden örnekler verdi. Konya İnsan Mektebi'nin hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür ettiğini söyledi.

Daha sonra Erol Yalpır ve Ayşegül Yoncacı tarafından tanıtım sunumu gerçekleştirildi.

Programa Sayın Valimiz Cüneyit Orhan Toprak, Konya Milletvekili Ahmet Sorgun, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, kaymakamlar, ilçe belediye başkanları, MEB Bakan Danışmanı Prof. Dr. Mustafa Yavuz, Milli Eğitim Bakanlığı İnşaat ve Emlak Daire Başkanı Umut Gür, İl Milli Eğitim Müdürümüz Seyit Ali Büyük, protokol üyeleri ve öğretmenler katıldı.

18-12-201918-12-201918-12-201918-12-201918-12-201918-12-201918-12-201918-12-201918-12-201918-12-201918-12-201918-12-201918-12-2019

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA //// EK BİNA Akabe Mahallesi, Demirsatan Sokak No 4 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.