KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KONYA TEKNİK ÜNİVERSİTESİ İLE ÖZEL YETENEKLİ ÖĞRENCİLERİN EĞİTİMİNE İLİŞKİN İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Konya Teknik Üniversitesi arasında düzenlenen 'Özel Yetenekli Öğrencilerin Eğitimine İlişkin İşbirliği Protokolü', 24 Aralık 2019 tarihinde imzalandı.
KONYA TEKNİK ÜNİVERSİTESİ İLE ÖZEL YETENEKLİ ÖĞRENCİLERİN EĞİTİMİNE İLİŞKİN İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

Konya Teknik Üniversitesi Rektörlüğünde gerçekleşen imza töreninde protokolün genel amacı olarak Konya genelindeki bilim ve sanat merkezlerinde sunulan eğitimin niteliğinin artırılması ve bu merkezlerde eğitim gören özel yetenekli öğrencilerin bilimsel ve teknolojik gelişmeler doğrultusunda üniversitenin imkânlarından faydalanmaları olduğu belirtildi. Ayrıca Türkiye'nin teknolojik ve endüstriyel gelişmesine katkıda bulunmak üzere okul ve kurumların yönetici, öğrenci ile öğretmenlerinde farkındalığı artırmak, bu kurumlarda yürütülen proje ve faaliyetler sonucunda ortaya çıkan yeniliklerin ve fikri ürünlerin korunmasını sağlamak olduğu vurgulandı.

Taraflar adına protokole imza atan İl Milli Eğitim Müdürümüz Seyit Ali Büyük ve Konya Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Babür Özçelik, bu protokolün Konya'daki bilim ve sanat merkezlerindeki öğrenciler açısından çok önemli bir gelişme olduğunu vurgulayarak protokolün hayırlı olması temennisinde bulundular.

24-12-201924-12-201924-12-2019

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA //// EK BİNA Akabe Mahallesi, Demirsatan Sokak No 4 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.