KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KONYADA EĞİTİM DERGİSİNİN EN ÖZEL EĞİTİM TEMALI 3. ÖZEL SAYISI YAYIMLANDI

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz bünyesinde 2015 yılından bu yana basım ve yayım faaliyetine devam eden "Konya'da Eğitim" dergisinin üçüncü sayısı "En Özel Eğitim" temasıyla Müdürlüğümüz genel ağ sitesinde dijital olarak yayımlanmıştır.
KONYADA EĞİTİM DERGİSİNİN EN ÖZEL EĞİTİM TEMALI 3. ÖZEL SAYISI YAYIMLANDI

Genel ağ sitemizde yer alan "Dergimiz" bölümünde yayımlanan özel sayı, özel eğitim alanı uzmanlarından oluşan bir komisyon tarafından aylarca süren çalışmaların bir ürünü olarak ortaya çıkmıştır.

Beş ana bölüm hâlinde kurgulanan özel sayıda; birinci bölüm, özel eğitim alanı ile ilgili Konya'da, Türkiye'de ve Dünya'da meydana gelmiş gelişmelerin ve yapılmış çalışmala­rı özetlerinden oluşmaktadır. "Engel Türleri" başlıklı ikinci bölümde özel öğrencilerimiz ve yakınlarının yaşantılarına bir farkındalık ve bilinç oluşturmak için kısa bilgilerle, engellerle nasıl kar­şılaşıldığı veya karşılaşılabileceği ele alınmıştır.

"Sizden Gelenler" bölümünde okullarımızdan veya rehberlik araştırma merkezlerimizden gelen, kahramanlarının bazen bir öğrenci bazen bir öğretmen bazen de bir anne, baba veya kardeş ol­duğu yaşanmış gerçek hikâyeler bulunmaktadır. Özel eğitim alanında Konya'da gerçekleştirilmiş ve faaliyetlerine devam eden örnek uygulamalar, projeler ve çeşitli faaliyetler ise "En İyi Ör­nekler" başlıklı dördüncü bölümde yer almaktadır.

Dergimizin 3. sayısı, eğlendirirken öğreten mini test mahiyetinde bulmaca ve ilginç bilgilerden oluşan son bölümle tamamlanmaktadır. 

Konya'da Eğitim dergimizin üçüncü sayısının, en güzel ve en özel eğitimi hak eden öğrencilerimiz ve aileleri başta olmak üzere eğitim dünyamıza hayırlar getirmesini diler, derginin hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür ederiz.

18-06-2020

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA //// EK BİNA Akabe Mahallesi, Demirsatan Sokak No 4 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.