KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KONYA'DAKİ TÜM RESMİ OKULLAR "OKULUM TEMİZ" BELGESİ ALMAYA HAK KAZANDI

İlimizde eğitim öğretim hizmeti vermekte olan tüm resmi okullar, gerekli şartları yerine getirerek "Okulum Temiz" belgesini almaya hak kazandı.
KONYA'DAKİ TÜM RESMİ OKULLAR

Milli Eğitim Bakanlığımız ve Türk Standartları Enstitüsü (TSE) arasında imzalanan protokol kapsamında okullarımızda gerekli hijyen şartlarının geliştirilerek daha sağlıklı bir eğitim ortamı oluşturulması amacıyla bir program oluşturulmuş ve bu programa uygun bir süreç izleyen okullara da "Okulum Temiz" belgesi verilmesi kararlaştırılmıştı.

Konya'mızdaki tüm resmi okullarımız da bu noktada çok yüksek bir hassasiyet göstererek eğitim kurumlarımızı daha hijyenik ve daha sağlıklı birer mekan haline getirmişlerdir.

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından program dâhilinde okullarımızda incelemelerde bulunulmuş ve bugün itibariyle okulöncesi, ilkokul, ortaokul ve lise düzeyinde eğitim hizmeti veren okullarımızın tamamı, 1.561 okulumuz, "Okulum Temiz" belgesi almaya hak kazanmıştır.

Okullarımızın belgeleri, İl Milli Eğitim Müdürümüz Seyit Ali BÜYÜK tarafından 19 Ağustos 2021 tarihinde Sille Tabiat Okulunda düzenlenen programla ilçe müdürlerimize verildi.

İl Müdürümüz Seyit Ali BÜYÜK, Konya genelindeki tüm resmi okulların bu belgeyi almış olmalarından duydukları memnuniyeti dile getirerek okullarımızın yeni eğitim yılına her noktadan hazır olarak girdiğini vurguladı. Okulum Temiz belgesi alan tüm okullarımıza tebrik ve teşekkürlerini iletti.

23-08-202123-08-202123-08-2021

 

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA //// EK BİNA Akabe Mahallesi, Demirsatan Sokak No 4 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.