KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

LGS HAZIRLIK SETLERİNİN DAĞITIM TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından hazırlanan soruların yer aldığı ve Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından ilimizdeki tüm 8. sınıf öğrencileri için baskısı gerçekleştirilen LGS hazırlık setlerinin dağıtım töreni, 04 Mart 2021 tarihinde Karatay Şehit Sadık Ortaokulunda gerçekleşti.
LGS HAZIRLIK SETLERİNİN DAĞITIM TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Sözel ve sayısal dersler olarak iki ayrı kitaptan oluşan set, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Seyit Ali Büyük tarafından öğrencilerine sınıflarında dağıtıldı.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay da üç ay sonra gerçekleşecek LGS'nin önemli olduğunu ama hayatın sonu olmadığını, asıl önemli olanın iyi insan olmak için gayret göstermek olduğunu söyledi. LGS'ye hazırlanan öğrencilere küçük bir katkı olması amacıyla ilimizdeki tüm 8. Sınıf öğrencilerine bu setten hediye ettiklerini ifade etti.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Seyit Ali Büyük, Konya özelinde milli eğitim olarak online sınavlar yaptıklarını ama öğrencilerimizin ellerine kitapları alarak sınava uygun şekilde çalışmalarının çok önemli olduğunu ifade etti. Bakanlığımız tarafından hazırlanan sorulardan oluşan bu kitapların Büyükşehir Belediyesi tarafından öğrencilerimize ulaştırılmasının çok kıymetli olduğunu ifade ederek Başkan Uğur İbrahim Altay'a teşekkürlerini iletti.

Dağıtım törenine Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Seyit Ali Büyük'ün yanı sıra İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Sakarya ve Karatay İlçe Milli Eğitim Müdürü Sami Sağdıç da katıldı. 

08-03-202108-03-202108-03-202108-03-202108-03-2021

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA //// EK BİNA Akabe Mahallesi, Demirsatan Sokak No 4 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.