KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

LGS'NİN ARDINDAN YKS'DE DE KONYA BAŞARISI

Konya'mız, LGS'de çıkarmış olduğu 6 Türkiye Birincisinin ardından 2021 YKS sonuçlarına göre de 2 Türkiye Birincisini çıkararak büyük bir başarının altına imza attı.
LGS'NİN ARDINDAN YKS'DE DE KONYA BAŞARISI

Geçtiğimiz gün açıklanan 2021 YKS sonuçlarına göre Meram Tahir Büyükkörükçü Anadolu İmam Hatip Lisesi mezunu öğrencimiz M. Selman Güçlü YDT Arapça Türkiye Birinciliği; Selçuklu Özel Profesyonel Eğitim Fen Lisesi öğrencimiz Melike Demirbağ da Eşit Ağırlık Türkiye Birinciliği unvanını elde etti.

Farklı alanlarda ülkemiz genelinden çıkan 9 Türkiye Birincisinin 2'si ilimizdeki okullarda eğitim alan öğrencilerimizden oldu.

Ayrıca Meram Tahir Büyükkörükçü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerimizden İbrahim Pınar da YDT Arapça'da bütün soruları doğru cevaplayarak önemli bir başarının altına imza attı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Seyit Ali Büyük şu an yurt dışında bulunan YDT Arapça Türkiye Birincisi M. Selman Güçlü ile video konferans yöntemi üzerinden görüşerek tebriklerini iletti. Ziyarete gelen Meram Tahir Büyükkörükçü Anadolu İmam Hatip Lisesi yönetici ve öğretmenleri başta olmak üzere bu başarıda emeği ve katkısı olan herkese teşekkür etti.

Eşit Ağırlık Türkiye Birincisi Selçuklu Özel Profesyonel Eğitim Fen Lisesi öğrencimiz Melike Demirbağ da okul yöneticileri ve öğretmenleriyle birlikte İl Milli Eğitim Müdürümüz Seyit Ali Büyük'ü ziyarete geldi. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren İl Müdürümüz, Melike Demirbağ'a bu önemli başarısından dolayı tebriklerini iletti; okul yöneticisi, öğretmen ve velilerimize teşekkür etti.

Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bizler de YDT Arapça Türkiye Birincisi M. Selman Güçlü ve Eşit Ağırlık Türkiye Birincisi Melike Demirbağ başta olmak üzere YKS'de başarılı olan tüm öğrencilerimizi tebrik ediyor; öğrencilerimize başarı ve huzur dolu bir yükseköğretim hayatı geçirmelerini diliyoruz.

30-07-202130-07-202130-07-202130-07-202130-07-202130-07-2021

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA //// EK BİNA Akabe Mahallesi, Demirsatan Sokak No 4 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.