KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MEHMET AKİF ERSOY'U ANMA HAFTASI MESAJI

MEHMET AKİF ERSOY'U ANMA HAFTASI MESAJI

Milli Mücadele Destanının cephe ardındaki manevi önderlerinden biri olan Mehmet Akif Ersoy, hem hayatı hem de eserleriyle milletimizin gönlünde silinmez bir yeri olan büyük bir fikir, aksiyon ve sanat adamıdır.

Çocuk ve gençlik yıllarından itibaren ilmi açıdan kendini en iyi şekilde yetiştirmiş olan Milli Şairimiz, ölümünün üzerinden geçen 84 yıla rağmen dürüstlüğü, etrafına güven telkin eden karakteri ve içerisinde çağlayan vatan ve millet sevgisiyle kendinden sonraki nesillere her daim örnek bir isim olarak gösterilmiştir ve gösterilecektir.

Kuşkusuz ki aziz vatanımızın kuruluş safhasında, merhum Akif'in, Balıkesir Zağnos Paşa Camiinde, Kastamonu Nasrullah Camiinde ve Anadolu'nun dört bir yanında aziz milletimizle bir araya gelmesinin büyük bir yeri vardır.

Hayatının her safhası bizler için büyük bir ders ve ibret vesikası niteliğinde olan Mehmet Akif Ersoy'un kaleme aldığı milli marşımız İstiklal Marşı da binlerce yıllık asil bir tarihe sahip olan aziz milletimizin yüksek karakterini en coşkun şekilde ifade etmektedir. Bu sebepledir ki İstiklal Marşı'mız, pek çok konuda birbirlerinden farklı düşüncelere sahip olsalar da milletimizin her bir ferdinin üzerinde ihtilafa düşmediği bir milli mutabakat metni mahiyetindedir.

Bu duygu ve düşünceler içerisinde vefatının 84. Yılı kapsamında idrak ettiğimiz Mehmet Akif Ersoy'u Anma Haftası vesilesiyle Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy başta olmak üzere, bu vatan için kalemiyle, ilmiyle, silahıyla ve tüm yüreğiyle mücadele etmiş geçmişlerimizi ve şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.

 

Seyit Ali BÜYÜK
Konya İl Milli Eğitim Müdürü

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA //// EK BİNA Akabe Mahallesi, Demirsatan Sokak No 4 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.