KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MESLEK LİSELİ ÖĞRENCİLER SANATSAL ETKİNLİKLERLE BULUŞUYOR

Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından okullar arası başarı farklarını azaltmak ve mesleki eğitimi güçlendirmek amacıyla başlatılan "Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi" kapsamında ilimizde yer alan 23 meslek lisesinin öğrencileri, akranları aracılığı ile çeşitli sanatsal etkinliklerle buluşuyor.
MESLEK LİSELİ ÖĞRENCİLER SANATSAL ETKİNLİKLERLE BULUŞUYOR

Ülkemiz genelinde yürütülen proje sayesinde mesleki eğitim kurumlarımızda üretime yönelik çok önemli adımlar atılmakla birlikte okul kütüphaneleri ve spor salonları gibi okullarımıza kültürel ve sportif yönden destek olunması da amaçlanıyor. Konya'mızda yer alan proje kapsamındaki 23 meslek lisemizde de çalışmalar hız kesmeden devam ediyor.

Bu okullarımızda görev yapan yönetici ve öğretmenlere yönelik Konya ÖDM (Ölçme Değerlendirme Merkezi) tarafından "Sınıf İçi Ölçme ve Değerlendirme" ile "Tamamlayıcı Ölçme ve Değerlendirme Araçları" başlıklı eğitim programları uygulanmıştır. Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri bünyesindeki eğitim kurumlarımız da bu okullarda görev yapan yönetici ve öğretmenlere "Bağımlılıkla Mücadele", "Sınai Mülkiyet Hakları" ve "Mutlu Birey Yetiştirmek" gibi başlıklarda eğitim vermişlerdir. Bu eğitimlere süreç içerisinde devam edilecektir.

Bu okullardaki öğrencilerimize yönelik düzenlenen "1000 Okul Sanatsal Etkinliklerde Buluşuyor" programı çerçevesinde de resim ve müzik alanlarında illerdeki güzel sanatlar lisesi öğretmen ve öğrencileriyle meslek liselerindeki öğrencilerimiz eşleştirilmiştir. Bu kapsamda yapılmakta olan çevrimiçi eğitimler ve eğitimlerin ardından düzenlenecek yarışma neticesinde de her ilin kendi içerisinde resim ve müzik alanlarında ayrı ayrı ilk üçe giren öğrencileri ödüllendirilecektir.

Konya'mızda da "1000 Okul Sanatsal Etkinliklerde Buluşuyor" programı çerçevesinde müzik alanında 3 koordinatör öğretmenimizin gözetiminde akran eğitimi veren 3 öğrenci 59 meslek liseli öğrencimizle; resim alanında da yine 3 koordinatör öğretmenimizin gözetiminde akran eğitimi veren 6 öğrenci 60 meslek liseli öğrencimizle eşleştirilmişlerdir. Çevrimiçi yöntemle uygulanan akran eğitimleri devam etmektedir.

16-03-202116-03-202116-03-2021

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA //// EK BİNA Akabe Mahallesi, Demirsatan Sokak No 4 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.